Drenaż limfatyczny

Drenaż limfatyczny jest jedną z form masażu. Jego zadaniem jest usprawnianie krążenia limfy przez zastosowanie ucisku na tkanki. Celem drenażu jest usunięcie obrzęków i toksyn. Jest on jedną z częściej stosowanych metod leczenia cellulitu oraz obrzęku limfatycznego sprzyjającego uczuciu ciężkich nóg. Masaż usprawniający krążenie limfy w organizmie polega na przepychaniu chłonki i udrażnianiu węzłów chłonnych.

Miękka i przepuszczalna tkanka powoduje tworzenie zastojów limfatycznych, to zaś prowadzi do gromadzenia się toksyn w komórkach tłuszczowych i rozwoju cellulitu. Drenaż limfatyczny pomaga usunąć gromadzące się toksyny i odprowadza chłonkę do węzłów chłonnych, redukując obrzęki. To także skuteczna metoda zapobiegania żylakom.

Drenaż wykonywany jest przez wykwalifikowanego masażystę. Może być wykonywany także przy użyciu specjalistycznych przyrządów. W tym celu stosuje się specjalne nogawki, pasy i mankiety, do których wpompowuje się i wypuszcza powietrze przy użyciu kompresora, co wywiera nacisk na tkanki.

Czas trwania drenażu limfatycznego nie powinien być dłuższy niż 30 minut. Dla najlepszego efektu powinien być stosowany w seriach 10–12 masaży co drugi dzień bądź raz w tygodniu.

ZAPYTAJ O WIZYTĘ