IMAGE

29

sie

Brain food – czyli dieta dla mózgu

Odpowiednio dobrana żywność działa na mózg jak lekarstwo. Poprzez właściwy dobór diety możemy w naturalny sposób zwiększać zdolności poznawcze, ochraniać mózg i spowolnić procesy starzenia. Dlatego warto przyjrzeć się bliżej zagadnieniu brain foodu, żeby mieć świadomość jakie produkty są dla naszego mózgu najlepsze i które podniosą jego efektywność.
IMAGE

19

sie

Woda - naturalna suplementacja dla zdrowia

Woda jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Pić należy jej dużo i często. I nie tylko wtedy, kiedy odczuwamy pragnienie, bo wtedy mówimy już w zasadzie o uzupełnianiu niedoborów wody w organizmie. Naszym obowiązkiem jest stałe nawadnianie organizmu i utrzymywanie wody na optymalnym poziomie.
IMAGE

21

maja

Zmiana nawyków żywieniowych

Sam nawyk jest naszym automatycznym sposobem zachowania, który utrwalamy poprzez cykliczne powtarzanie jakiejś czynności. Bardzo ważne jest świadome uczenie się, ponieważ na początku czynność musimy powtarzać świadomie, by z czasem doszło do zautomatyzowania tego zachowania. Nawyk może nam służyć albo szkodzić – wybór jest w naszych rękach.
IMAGE

21

maja

Żywienie w ciąży

Właściwe odżywianie podczas ciąży jest niezwykle ważne dla prawidłowego rozwoju dziecka. Ma również ogromne znaczenie dla samopoczucia oraz zdrowia matki.
IMAGE

21

maja

Przepis na piernik

Mikołajki już jutro! Z tej okazji przygotowałam specjalnie dla Was przepis na piernik pachnący świętami.
IMAGE

21

maja

Cytrusy – fakty i mity

Cytrusy to rosnące w tropikalnym klimacie owoce należące do rodziny rutowatych. Są to wszelkie odmiany pomarańczy, cytryny, grejpfruty i mandarynki, ale także pomelo, limonki, tangerynki, klementynki czy limkwaty.