Mezoterapia

Mezoterapia igłowa jest zabiegiem medycyny estetycznej, który ma na celu dostarczenie skórze substancji leczniczych, odżywczych i regenerujących. Zabieg może być wykonywany na niemal każdym obszarze ciała, jednak do najbardziej popularnych miejsc należą: twarz, szyja, dekolt, dłonie i owłosiona skóra głowy.

 

Na czym polega zabieg?
Zabieg polega na wstrzykiwaniu pod skórę na głębokość około 2-3 milimetrów za pomocą mikroskopijnej igły specjalnie przygotowanej kompozycji substancji, dobieranych do indywidualnych potrzeb pacjentów. Najczęściej znajdują się w ich substancje takie jak: kwas hialuronowy, witaminy A, C, E czy w substancje czynne pochodzące np. z alg i zielonej herbaty. Zabieg wykonywany jest w miejscowym znieczuleniu, ze względu na odczuwalny dyskomfort pacjentów.

Dla kogo jest to zabieg?
Mezoterapia jest zabiegiem regeneracyjnym i najczęściej jest zalecany w przypadku chęci poprawy kondycji skóry, walki z pogłębiającymi się zmarszczkami, widocznym cellulitem, czy nadmiernym wypadaniem włosów lub łysieniem. Istnieją jednak przeciwwskazania do korzystania z tego typu zabiegów. Dotyczą one kobiet w ciąży oraz karmiących piersią. Z leczenia nie mogą również korzystać osoby chore na cukrzycę, opryszczkę, mające infekcje skórne, stany zapalne lub uczulenie na składniki znajdujące się w preparatach. W przypadku przyjmowania leków przeciwkrzepliwych oraz chorób nowotworowych również zabronione jest korzystanie z mezoterapii igłowej.

ZAPYTAJ O WIZYTĘ