Pozbąź się zbędnego owłosienia

Epilacja laserowa

Epilacja laserowa

Usuwanie niechcianego owłosienia jest dzisiaj jedną z czynności, która jest bardzo powszechna zarówno wśród kobiet jak i u mężczyzn. Gładka skóra to jeden z czynników, które wpływają na dobre samopoczucie. Dodaje pewności siebie i zwiększa poczucie estetyki. Do usuwania włosów stosowane są tradycyjne metody, takie jak golenie czy wosk, jednak przynoszą one bardzo krótkotrwałe rezultaty, a dodatkowo mogą przysporzyć problemów skórnych, które nie tylko wyglądają nieestetycznie, ale mogą nieść za sobą skutki zdrowotne w postaci chociażby zapalenia mieszków włosowych.

Tutaj z pomocą przychodzi nowoczesna technologia, czyli epilacja metodą laserową. Dzięki niej pozbycie się niechcianych włosów na długi czas staje się możliwe. Należy pamiętać, że epilacja i depilacja, choć często mylone i uznawane za tożsame- to dwa różne pojęcia. Usuwanie owłosienia metodą depilacji laserowej jest zabiegiem, którego efekty są raczej krótkotrwałe, natomiast po wykonaniu zabiegu epilacji możemy spodziewać się gładkiej skóry na dłuższy okres czasu. Jednak potocznie przyjęło się nazywać epilację – depilacją, powszechnie uznawaną za synonim tego słowa.

Epilacja a depilacja laserowa

Tak naprawdę podstawową różnicą między depilacją a epilacją jest fakt, że ta pierwsza ma na celu jedynie usunięcie łodygi włosa, który po pewnym czasie odrośnie. W związku z tym, depilacji możemy dokonać w każdym momencie, jeśli tylko zauważymy ponowne pojawienie się włosów. Jest na to wiele sposobów, takich jak depilacja woskiem, golenie maszynką, stosowanie depilatora elektrycznego lub poddając się zabiegowi laserowej depilacji. Ponadto po depilacji mogą pojawić się długotrwałe podrażnienia skóry, przy metodzie mechanicznej może dojść także do skaleczeń, wrastania włosów.

W przeciwieństwie do depilacji, epilacja laserem ma za zadanie trwale usunąć brodawkę włosa, co powoduje bardzo znikomą szansę na odrastanie w miejscu, w którym skóra została poddana zabiegowi. Epilacja laserowa jest bezbolesna, ponieważ wiązka lasera działa jedynie selektywnie na włosy, nie uszkadzając przy tym skóry ( w zależności od urządzenia, można odczuwać jedynie ciepło). Po wykonanym zabiegu laserowego usuwania włosów może pojawić się miejscowy rumień lub tzw. „pokrzywka”, która szybko ustępuje, nie występują inne podrażnienia. Włosy po epilacji nie wrastają, stąd zabieg ten jest szczególnie polecany dla osób, które zmagają się z problemem wrastających włosów.

Na czym polega zabieg epilacji laserem Motus AX?

Metoda usuwania niechcianych włosów przy użyciu lasera Motus Ax jest oparta na najnowocześniejszej technologii Moveo, co gwarantuje bezpieczeństwo i zadowalające efekty. Wykorzystana w laserze fala o długości 755 nm ma wysoką absorpcję w melaninie, co stanowi kluczowe rozwiązanie w zabiegach epilacji laserowej. Technologia Moveo opiera się na prostych, szybkich ruchach, które wykonywane są na obszarach zabiegowych przy użyciu szafirowej końcówki o rozmiarze 20 mm.

Stopniowe nagrzewanie prowadzi do zniszczenia włosów w sposób bezbolesny i wygodny dla pacjenta. Dodatkowo laser Motus zapewnia komfort w postaci kontaktowego chłodzenia skóry. Osoba wykonująca zabieg dostosuje odpowiednie parametry, w zależności od rodzaju włosa i kolorytu skóry.

Epilacja laserowa - ile zabiegów należy wykonać?

Tutaj podobnie jak w przypadku depilacji laserowej, konieczne może być wykonanie serii zabiegów. Jednak po pierwsze – wykonanie zabiegu przypominającego ma na celu całkowite zniszczenie brodawki włosa, a nie tylko jego łodygi , jak to ma miejsce w przypadku depilacji Konieczność powtórzenia epilacji laserowej wynika z faktu, iż w trakcie zabiegu, cykl wzrostu włosa może znajdować się w różnym momencie. W związku z tym, mimo, iż długi włos obumiera, sama brodawka mogła nie zostać do końca zniszczona. Po drugie – seria zabiegów laserowego usuwania włosów przyniesie szybkie, widoczne i przede wszystkim długotrwałe efekty. W przeciwieństwie do zabiegu depilacji laserowej, powtórne zabiegi epilacji są oddalone od siebie w czasie o kilka tygodni.

Zalety epilacji laserowej:

 • zabieg jest bezbolesny
 • pierwsze efekty epilacji laserowej widoczne są niemal od ręki
 • długotrwałe pozbycie się niechcianego owłosienia
 • oszczędność czasu, który uprzednio pochłaniała depilacja domowymi metodami
 • można ją wykonywać na większości obszarów ciała
 • zabiegowi epilacji może poddać się każdy, bez względu na rodzaj skóry, grubość czy kolor włosów
 • epilacja laserowa jest w stanie usunąć nawet wrastające włosy

Przeciwwskazania do zabiegu epilacji laserowej:

 • ciąża i karmienie piersią
 • świeża opalenizna ( również ta po solarium)
 • łuszczyca
 • cukrzyca
 • rozrusznik serca
 • epilepsja
 • bielactwo
 • przyjmowanie leków lub ziół światłouczulających (np. dziurawiec)

Depilacja i epilacja laserowa - co się opłaca?

Zabiegi depilacji, zarówno tej domowej jak i gabinetowej mogą wydawać się tańszą opcją, ze względu na mniejsze kwoty wydawane jednorazowo. Jednak biorąc pod uwagę fakt, iż jej efekty są krótkotrwałe, w ostatecznym rozrachunku okazuje się, że jest to kosztowna inwestycja – przede wszystkim dlatego, że trzeba wykonywać ją regularnie, bez przerwy.

Dodatkowo, oprócz kwestii finansowych, należy wziąć pod uwagę to, ile czasu poświęcamy na wykonanie depilacji, zwłaszcza w okresie letnim, kiedy eksponujemy więcej ciała w upalne dni.

W przypadku zabiegu epilacji laserowej mamy do czynienia z jednorazowym kosztem. Seria zabiegów laserowego usuwania owłosienia przynosi długotrwały efekt gładkiej skóry, którym możemy cieszyć się przez wiele lat, nie tracąc czasu na codzienną lub prawie codzienną depilację.

Epilacja laserowa - jak przygotować się do zabiegu usuwania owłosienia?

Zanim efekt zabiegu zacznie nas cieszyć, należy pamiętać o kilku kwestiach związanych z przygotowaniem się do niego. O poszczególnych krokach poinformuje nas specjalista, który szczegółowo omówi jak będzie przebiegał plan serii zabiegów epilacji.

Przede wszystkim należy pamiętać, aby podejść do tematu z odpowiednim wyprzedzeniem. Przeddzień depilacji należy gładko zgolić włosy. Na kilka tygodni przed epilacją, należy zrezygnować z wyrywania włosów poprzez wosk czy depilator. Dodatkowo ważnym jest, aby omówić ze specjalistą wszelkie aspekty, które mogą wpływać na ewentualny brak możliwości wykonania zabiegu.

Pielęgnacja skóry po zabiegu

Po zabiegu trwałej depilacji laserowej (epilacji laserowej), ważne jest, aby nie poddawać skóry innym metodom usuwania włosów. Warto pamiętać o kremach z filtrem, zwłaszcza, jeśli działaniu lasera zostały poddane partie skóry, które narażone są na ekspozycję na słońce. W okresie między seriami zabiegów, nie powinno się także przyjmować żadnych suplementów wpływających na przyspieszenie wzrostu włosów. Po epilacji lepiej będzie, jeśli zrezygnujemy z aplikowania dodatkowych kosmetyków, takich jak np. peelingi. Trzeba mieć na uwadze fakt, iż mimo braku podrażnień takich, jakie występują w przypadku depilacji mechanicznej, skóra po zabiegu może być delikatnie podrażniona, zaczerwieniona i szczególnie delikatna, dlatego ważne jest, aby mogła zregenerować się w swoim własnym tempie. Najlepsze efekty osiągniemy wtedy, gdy damy swojej skórze czas na odpoczynek i odpowiednio o nią zadbamy, stosując pielęgnację zaleconą przez specjalistę.

Czy warto skorzystać z laserowego usuwania włosów?

Biorąc pod uwagę szereg zalet, takich jak brak wrastających włosów, uciążliwych i nieestetycznych podrażnień, czyli wszystkich czynników, z którymi spotykamy się przy goleniu maszynką lub depilacji woskiem, oszczędności czasu i – na dłuższą metę – pieniędzy, epilacja laserowa zdaje się być najlepszym rozwiązaniem w walce z niechcianym owłosieniem. Jednak niewątpliwie największą zaletą zabiegu jest to, że daje najlepsze efekty w osiągnięciu gładkiej skóry na długi czas.

Zabiegowi może poddać się każda osoba, bez względu na kolor i typ włosów, ponieważ epilacja laserowa polega na dążeniu do całkowitego zniszczenia brodawki włosa, co powoduje, że przestaje on rosnąć. Dodatkowo istotnym jest fakt, że poddając się serii zabiegów bezbolesnej epilacji przy pomocy lasera Motus AX, możemy liczyć na gwarancję pełnego bezpieczeństwa i komfortu.

Laserowe epilacje mogą obejmować niemal każdy obszar ciała, a zatem trwała depilacja laserowa bikini, twarzy, pach, depilacja laserowa łydek – wszystkie te zabiegi mogą zostać wykonane w naszym gabinecie po to, by pacjenci mogli zyskać pewność siebie i poczucie nieskazitelnego wyglądu.

Część ciała 1 zabieg 6 zabiegów
Pachy 200 PLN 1000 PLN
Łydki + kolana 350 PLN 1750 PLN
Uda 350 PLN 1750 PLN
Całe nogi 500 PLN 2500 PLN
Bikini głębokie 300 PLN 1500 PLN
Bikini płytkie 250 PLN 1250 PLN
Przedramiona 250 PLN 1250 PLN
Ręce 450 PLN 2250 PLN
Plecy 400 PLN 2000 PLN
Tors 300 PLN 1500 PLN
Wąsik 100 PLN 500 PLN
Broda 200 PLN 1000 PLN
Cała twarz 350 PLN 1750 PLN

Zaufaj naszym specjalistom i umów się na wizytę

Scroll to Top