Makijaż permanentny brwi – czym jest?

Opublikowano

Szybki dostęp

Makijaż permanentny brwi – czym jest?

Makijaż permanentny brwi

Makijaż permanentny brwi od wielu lat jest jedną z popularniejszych metod podkreślania brwi. Nic w tym dziwnego, ponieważ dzięki niemu spojrzenie nabiera nowego charakteru, a atuty urody zostają dodatkowo zaakcentowane. Ponadto jest wygodną opcją, ponieważ dzięki makijażowi permanentnemu możemy zaoszczędzić czas przy codziennym makijażu. Profesjonalny makijaż permanentny stanowi idealne rozwiązanie dla osób, które cenią sobie czas, nienaganny wygląd, pragnących podkreślić swoje naturalne piękno. Brwi permanentne to zadbana i piękna oprawa dla oka.

Trendy w makijażu permanentnym brwi

Na przestrzeni ostatnich lat trendy w makijażu permanentnym ulegały zmianom. Jeszcze niedawno kobiety decydowały się na brwi cienkie, mocno zarysowane, o ciemnym kolorze i równej szerokości. Następnie modne były brwi grubsze, mocne, nie zawsze idealnie pasujące do urody ich właścicielek. Tego typu brwi permanentne o głębokiej pigmentacji śmiało można było porównać do tatuażu, który pozostawał na twarzach kobiet na bardzo długie lata, niemal na zawsze. Tak głęboko osadzone pigmentacje niestety po czasie stają się nieestetyczne, ulegają wybarwieniu na niebiesko lub sinofioletowo i są bardzo trudne do usunięcia. Obecnie w makijażu permanentnym brwi stawia się przede wszystkim na naturalny wygląd, jak najlepiej dobrany do potrzeb pacjentki, ale też i typu urody, gęstości włosków, kształtu twarzy i oczu. Rozwój branży wpłynął na powstanie nowych technik makijażu permanentnego, które są znacznie delikatniejsze i płytsze oraz, co istotne, pozwalają osiągnąć naturalne rezultaty.

Metody makijażu permanentnego

Stawiając na jak najbardziej naturalne efekty, podkreślające walory kobiecej urody, mamy do wyboru dwie techniki wykonywania makijażu permanentnego brwi. Są nimi Ombre Brows i Powder Brows. Często podczas zabiegu łączymy obie techniki, w celu uzyskania jak najbardziej zadowalających rezultatów. Priorytetem jest to, aby brwi były „uszyte na miarę” dla klientki i były idealnie dopasowane do jej urody i rysów twarzy. Ostateczny dobór metody wykonywanego makijażu należy do linergistki, która jest profesjonalistką i z pewnością zadba o satysfakcjonujący efekt końcowy.

Na czym polega metoda Ombre Brows?

Makijaż metodą Ombre Brows skupia się na nadaniu brwiom pożądanego kształtu, za pomocą urządzenia wyposażonego w bardzo cienką igłę. Pigment, wprowadzony do górnej warstwy skóry właściwej, jest rozpraszany tak, aby została uwidoczniona gradacja od podstawy brwi przechodząca ku górze, pozostawiając przód brwi jak najbardziej delikatny. Ta metoda pozwala na uzyskanie efektu cieniowania, gdzie początek brwi jest najjaśniejszy, a jej końcówka najciemniejsza. Dzięki odpowiedniej pigmentacji jesteśmy w stanie uzyskać naturalny kształt brwi i płynne przejście barw bez odcięcia. Permanentne brwi uzyskane metodą Ombre przeznaczone są dla osób w każdym wieku, bez względu na typ urody. Po wykonanym zabiegu zyskujemy pewność, że efekt makijażu nie zmyje się po użyciu kosmetyków do demakijażu, kąpieli w basenie czy wodzie morskiej.

Metoda Powder Brows

Powszechnie znana jako metoda pudrowa, charakteryzuje się delikatnym i jak nazwa wskazuje – pudrowym wykończeniem. Opiera się na odpowiedniej technice cieniowania brwi. Najciemniejszą częścią brwi jest jej końcówka i dolna linia. Dla uzyskania naturalnego efektu makijażu, pigment nie sprawia, że brwi są w jednolitym kolorze i o takim samym, regularnym kształcie. Zostają poddane cieniowaniu w taki sposób, aby wyglądały na lekko podkreślone. Zabieg wykonania makijażu permanentnego brwi metodą Powder Brows pozwala na nadbudowanie zbyt cienkich i rzadkich brwi i nadanie im nowego, grubszego kształtu. Metoda pudrowa w delikatny sposób podkreśla łuki brwiowe i podobnie jak metoda Ombre, pozostawia trwały efekt, bez obaw o zmycie się podczas demakijażu czy kąpieli.

Trwałość makijażu permanentnego brwi

Po wykonaniu makijażu permanentnego metodą Ombre czy Powder Brows, być może okaże się, że potrzebna będzie jeszcze jedna wizyta, mająca na celu ocenę efektu przez linergistkę. Brany pod uwagę jest ostateczny kształt, kolor, cieniowanie – wszystko, co po wygojeniu może wymagać drobnych korekt. Okres trwałości makijażu brwi szacuje się na ok. 2 lata- nie znaczy to jednak, że po tym okresie makijaż całkowicie zniknie. Pigment ulega blaknięciu, może się delikatnie odbarwić w niektórych miejscach. Oczywiście podany czas jest umowny, ponieważ wszystko zależy od rodzaju skóry. Najkorzystniej jest udać się na wizytę do profesjonalnej linergistki w momencie, w którym zauważamy, że makijaż brwi nie jest już tak świeży, jaki był w początkowym momencie po jego wykonaniu i wygojeniu. Jest to też dobry czas na podjęcie decyzji o ewentualnych zmianach w kształcie, kolorze,cieniowaniu brwi, a nawet metodzie, bowiem podczas zabiegu odświeżania możliwa jest tego typu korekta makijażu.

Gojenie brwi po zabiegu makijażu permanentnego

Po poddaniu się zabiegowi wykonania makijażu trwałego, należy mieć na uwadze wszelkie zalecenia wydane przez linergistkę. Pomoże to w okresie rekonwalescencji i spowoduje, że efekt będzie satysfakcjonujący. Na samym początku po zabiegu, rezultat może być daleki od oczekiwanego- wynika to z faktu, że skóra przechodzi przez szereg procesów regeneracyjnych. Nie należy się tym przejmować, ponieważ tuż po wygojeniu, rezultaty będą dokładnie takie, jakich się spodziewaliśmy. Brwi i skóra mogą mieć nierówny koloryt, zwłaszcza w miejscu podania znieczulenia, może wystąpić opuchlizna i zaczerwienienie. Już dzień po wykonaniu zabiegu następuje złuszczanie naskórka, co jest naturalnym procesem gojenia. Nie należy usuwać strupów, ponieważ może to doprowadzić do powstawania ran, a co za tym idzie – blizn i przebarwień. Czas gojenia się skóry po makijażu permanentnym to ok. 4 tygodnie, po których powinniśmy udać się na wizytę u linergistki, aby swoim fachowym okiem oceniła, czy trzeba wprowadzić jakieś korekty , a także czy skóra wróciła już do swojego normalnego stanu. Po wspomnianym okresie gojenia, możemy cieszyć się w pełni efektem zabiegu, kolor i kształt brwi powinny być idealne.

Jak pielęgnować skórę po zabiegu?

W procesie gojenia się skóry po wykonanym makijażu permanentnym brwi, najważniejsza jest ochrona przeciwsłoneczna i rezygnacja z opalania (naturalnego i w solarium) . Istotne jest stosowanie kremów z wysokim filtrem. Nie należy zdrapywać złuszczających się fragmentów skóry w celu uniknięcia narażenia się na wystąpienie infekcji oraz blizn i przebarwień. Zalecane jest również unikanie kąpieli w basenach czy jacuzzi, a także korzystanie z sauny. Jeśli nie ma konieczności stosowania maści antybiotykowych, również powinno się z nich zrezygnować. W czasie gojenia się brwi, nie należy stosować dodatkowego makijażu w ich okolicach, pudrować ich czy poprawiać kredką. Jeżeli wystąpią niepokojące nas objawy, należy skonsultować je z linergistką lub lekarzem.

Przeciwwskazania do makijażu permanentnego brwi

Jak każdy zabieg, który w jakikolwiek sposób stanowi ingerencję w warstwy skóry, również i makijażu permanentnego dotyczy lista przeciwwskazań :

 • ciąża i karmienie piersią
 • cukrzyca
 • aktywne choroby dermatologiczne
 • infekcje grzybicze i bakteryjne
 • chemioterapia lub radioterapia
 • choroby nowotworowe
 • choroby kardiologiczne
 • epilepsja
 • podejrzenie lub stwierdzona alergia na barwniki
 • zaburzenia psychiczne
 • choroby okulistyczne

Przed wykonanym makijażem permanentnym należy umówić się na konsultację z linergistką lub lekarzem dermatologiem (klik) w celu upewnienia się, że na naszej skórze może zostać wykonany makijaż permanentny.

Rezultaty makijażu permanentnego brwi

Po pomyślnym procesie gojenia brwi permanentnych nasza twarz zyskuje świeży i promienny wygląd. Dzięki makijażowi permanentnemu można podkreślić kształt oka, skorygować lub zrekonstruować brwi, nadać twarzy nowego charakteru. Mikropigmentacja brwi może odmienić życie osób, które borykają się np. z utratą brwi w wyniku choroby lub wypadku. Dodatkowym atutem naturalnego makijażu permanentnego jest oszczędność czasu, ponieważ o każdej porze dnia i nocy brwi wyglądają nieskazitelnie i perfekcyjnie, a nasze spojrzenie zyskuje na wyrazistości. Brwi stanowią ramę dla oka, dlatego warto zdecydować się na to, aby były zawsze zadbane i podkreślone.

Przed Po
Scroll to Top