Pielęgnacja skóry z Medik8

Opublikowano

Szybki dostęp

Pielęgnacja skóry z Medik8

Medik8 jest marką kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji skóry. Połączenie pięknych zapachów i doskonale dobranych składników idzie w parze z najnowocześniejszą technologią. Składniki aktywne zawarte w kosmetykach Medik8 są przebadane klinicznie, a ich skuteczność jest potwierdzona badaniami.
Nadrzędnym celem marki jest pomoc w osiągnięciu pięknej skóry, opartej na filozofii CSA, w której sekretem młodszej i bardziej promiennej skóry jest stosowanie witaminy C, ochrona przeciwsłoneczna w ciągu dnia oraz witamina A używana do pielęgnacji nocnej. Strategia ta jest nieskomplikowana i przynosi potwierdzone klinicznie rezultaty, które można zobaczyć i poczuć. Najważniejszą częścią planu pielęgnacyjnego jest pomoc w dbaniu o skórę, która jest zapewniona przez ekspercką wiedzę i profesjonalne badania.

WITAMINA C

Nazywana witaminą młodości i wcale nie bez przyczyny. Dobroczynne działanie witaminy C na komórki skóry jest nieocenione, dodatkowo jest ona odpowiednia dla każdego jej typu. Dobrze sformułowana i stabilizowana witamina C wykazuje wszechstronne działanie antyoksydacyjne. Antyoksydanty zawarte w witaminie C stanowią pewnego rodzaju tarczę, chroniącą przed wolnymi rodnikami, które sieją spustoszenie w organizmie, a ich działanie może doprowadzić do poważnych zmian w obrębie komórki. Witamina C wspiera również stymulację produkcji kolagenu, który razem z elastyną jest określany mianem białka podporowego skóry – stąd jakość i ilość włókien kolagenowych ma znaczący wpływ na to, jak nasza skóra wygląda, jaki jest stopień jej jędrności i gładkości. Składnik ten wpływa na proces hamowania aktywności enzymów, które niszczą kolagen i elastynę, a wygląd skóry ulega znacznej poprawie. Przebarwienia, plamy i inne lekkie zmiany pigmentacyjne występujące na skórze mogą zostać zniwelowane dzięki działaniu witaminy C, ponieważ blokuje ona rozwój pigmentu w skórze, poprawiając jej koloryt. Zastosuj witaminę C rano, jako całodzienną tarczę ochronną przeciwko czynnikom zewnętrznym, które przyczyniają się do przyspieszenia procesu starzenia się skóry.

OCHRONA PRZECIWSŁONECZNA

Szacuje się, że do przyspieszenia procesu starzenia się skóry, w 80% przyczynia się słońce. Należy pamiętać, że do uszkodzeń powstających na skórze nie dochodzi jedynie w słoneczne dni. Nawet w pochmurne dni, około 50% promieniowania UV dociera do skóry, powodując uszkodzenia jej komórek. Dlatego niezwykle ważne jest stosowanie wysokiej jakości filtrów każdego dnia. Medik8 opracował gamę lekkich filtrów przeciwsłonecznych, które przy maksymalnym działaniu dają ochronę i odżywiają skórę. Dzięki zaawansowanym technologiom, filtry Medik8 nie pozostawiają uczucia lepkości i nie przeciążają skóry tak, jak dzieje się to w przypadku klasycznych, ogólnodostępnych filtrów stosowanych podczas opalania się np. na plaży. Ta niezwykła lekkość kosmetyku sprawi, że stosując swój ulubiony krem na dzień, można zapomnieć, że zawiera on filtr przeciwsłoneczny.

WITAMINA A

Eksperci Medik8 specjalizują się w wiedzy na temat witaminy A i jej zastosowaniu w kosmetykach. Opracowali szeroką gamę kremów i serum na noc, które wykazują działanie odmładzające skóry w czasie snu. Witamina A jest nieodłącznym składnikiem przeciwstarzeniowej pielęgnacji skóry. Ma ona na nią doskonały wpływ, przyspiesza odnowę komórkową i stymuluje zwiększenie produkcji kolagenu. Zmniejsza produkcję kolagenazy, dzięki czemu ogranicza rozpad włókien kolagenowych. Badania potwierdzają skuteczność retinoidów w terapii przebarwień i niedoskonałości skóry. Pierwsze związane jest z aktywnością melanolityczną, zmniejszającą aktywność melaniny, drugie z pobudzaniem hiperkeratynizacji i komedogenezy, która prowadzi do redukcji zaskórników.

WAŻNA JEST STABILNOŚĆ

Odpowiednio wykorzystana technologia stabilizacji w przypadku wszystkich składników stanowi gwarant bezpieczeństwa w późniejszym ich użytkowaniu i jest niezmiernie ważnym elementem w procesie tworzenia kosmetyku. Przede wszystkim, zyskujemy możliwość zastosowania mniejszych i bezpiecznych stężeń, co wpływa na zmniejszenie ryzyka wystąpienia podrażnień. Drugą kwestią jest zapewnienie głębokiego wnikania w skórę i efekty widoczne szybciej, niż w przypadku klasycznej stabilizacji.

Scroll to Top