Japoński sposób na młodośc

Masaż Kobido

Masaż Kobido - japoński sposób na młodość

Obecnie coraz więcej osób poszukuje alternatywnych metod na zachowanie jędrnej i promienistej skóry twarzy, bez ingerencji chirurgicznej. Tutaj z pomocą przychodzi masaż kobido – nie bez powodu nazywany japońskim, niechirurgicznym liftingiem twarzy. Metoda masażu Kobido wywodzi się z Japonii, gdzie od czasów średniowiecza stanowiła formę terapii, za pomocą której można oddać się chwili relaksu, przy dodatkowych korzyściach związanych z utrzymaniem skóry w dobrostanie. Ostatnimi czasy słusznie wiedzie prym w kategorii dbania o zachowanie młodego wyglądu – bez użycia skalpela.

Historia masażu Kobido

Metoda Kobido swoją historią sięga XV wieku, a według legend początkowo służyła wyłącznie samurajom, którzy wykorzystywali ją do oczyszczania swoich umysłów i uzyskania poczucia harmonii. Następnie efekty liftingu twarzy cieszyły członków rodzin cesarskich i dobrze sytuowanych Japończyków. W końcu technika wykonywania masażu zaczęła docierać do gejsz, by ostatecznie przeobrazić się w tradycyjną sztukę, która obecnie stanowi jedną z najpopularniejszych i najbardziej skutecznych metod masażu mięśni twarzy, gwarantującą utrzymanie młodej i zdrowej skóry. Ten głęboki i zaawansowany w swojej metodzie naturalny lifting twarzy, oparty jest na filozofii, w której można odnaleźć harmonię między cielesnością a duchowością.

Masaż Kobido - rytuał masażu twarzy

Japoński masaż Kobido to niewątpliwie rytuał piękna, odbywający się według ściśle określonych reguł. Techniki masażu Kobido opierają się na rozluźnianiu głębokich mięśni twarzy i wpływaniu przez to na ujędrnienie skóry. Nacisk, kładziony przez masażystę ma za zadanie stymulację mięśni twarzy, powięzi jak i samej skóry twarzy. Sesja masażu Kobido trwa zwykle ok. 90 min, podczas których oprócz precyzyjnego dotarcia do głębszych tkanek, przeżywamy chwile pełne relaksu i rozluźnienia.

Na czym polega masaż Kobido?

Jak każdy rytuał, Kobido jest masażem twarzy składającym się z następujących po sobie etapów. Masaż tkanek ma za zadanie pobudzić głębsze warstwy skóry do działania, a osobę, która jest masowana, wprawić przy każdym etapie w inny nastrój. Każdy z etapów wymaga od masażysty pełnej znajomości intensywnych technik masażu.

Etap I – relaks

To preludium, moment w którym osoba wykonująca masaż manualnie rozluźnia mięśnie twarzy. Tym samym możemy spokojnie poddać się błogości, pełnemu poczuciu relaksu. Ta japońska technika masażu sprawi, że pozwolimy odejść negatywnej energii, szykując miejsce na tą pozytywną. Za pomocą spokojnych ruchów, spięte mięśnie ulegają rozluźnieniu.

Etap II – japoński lifting manualny

Na tym etapie masażysta stopniowo zmienia szybkość i siłę nacisku swoich ruchów. Początkowo mogą one wywoływać uczucie dyskomfortu, być może nawet na granicy bólu. Przy wykonywaniu zabiegu, pojawiają się ruchy ugniatające oraz rozciągające skórę. Dodatkowo twarz wprowadzona zostaje w delikatne wibracje, które są spowodowane przez szczypnięcia i falowanie. W tym momencie następuje pobudzenie krążenia krwi, stymulacja do wytwarzania kolagenu i elastyny. Komórki zostają dotlenione, a owal twarzy i napięcie skóry ulega poprawie. Zwiększa się przepływ energii pacjenta, znika zmęczenie.

Etap III – drenaż limfatyczny

Drenaż limfatyczny jest tą częścią masażu Kobido, która ma za zadanie zwiększyć przepływ krwi i limfy, rozbić zalegające złogi, usunąć nadmiar wody. Poza tym masaż twarzy metodą Kobido na etapie drenażu limfatycznego, pozwala na pozbycie się toksyn i wszelkich zanieczyszczeń z organizmu. Skóra ulega rozgrzaniu, jest zaczerwieniona i miękka.

Etap IV – akupresura

Zwieńczeniem japońskiego masażu twarzy Kobido jest akupresura, która opiera się na stymulowaniu wybranych obszarów twarzy. Ma to na celu ostatecznie zmniejszenie napięcia mięśni oraz usprawnienie ich pracy.

Efekty masażu Kobido

Jako, że zabieg masażu Kobido jest bardzo zaawansowaną formą stymulacji mięśni, oddziałuje na ich struktury i powięzi. W efekcie takiego głębokiego masażu, zyskujemy nie tylko na lepszym wyglądzie skóry, ale też i na znacznym podniesieniu nastroju.

Masaż Kobido – efekty:
  • poprawa napięcia skóry
  • oczyszczenie z toksyn
  • pobudzenie procesów regeneracyjnych skóry
  • silne odmłodzenie
  • łagodzenie stresu i zmęczenia
  • rozluźnienie mięśni twarzy, głowy i szyi
  • koloryt skóry ulega wyrównaniu
  • poprawa konturu twarzy
  • wygładzenie zmarszczek
  • pobudzenie produkcji kolagenu i elastyny
  • zmniejszenie zmarszczek mimicznych i bruzd
  • dogłębne odżywienie skóry
  • pobudzenie produkcji kolagenu i elastyny

W efekcie głębokiego masażu, każdy kosmetyk pielęgnacyjny, jaki zastosujemy, dostarczy skórze twarzy składników odżywczych więcej, niż wcześniej. Jako, że masaż kobido wykonywany jest nie tylko w obrębie twarzy, obejmuje również szyję i dekolt, napięcie mięśniowe znika, co może zniwelować pojawianie się migrenowych bólów głowy.

Masaż tkanek głębokich - dla kogo?

Sztuka masażu Kobido jest przeznaczona dla wszystkich, którzy chcą zacząć walkę z oznakami starzenia się skóry. Oprócz tego ten rodzaj masażu przyniesie ulgę w przypadku zmagania się z nadmiernie napiętymi mięśniami nie tylko twarzy, ale również i szyi. Jeśli potrzebujemy poddać się chwili relaksu, przeżyć oczyszczające umysł chwile, ta forma masażu twarzy będzie odpowiednia.

Wskazania do masażu Kobido:

  • oznaki starzenia się skóry
  • utrata jędrności i napięcia skóry
  • skóra wiotka, ziemista
  • napięcia mięśniowe okolic szyi i głowy
  • migreny, napięciowe bóle głowy
  • cienie lub „worki” pod oczami

Przeciwwskazania masażu Kobido

Masaż Kobido ma szereg zastosowań i wpływa nie tylko na poprawę wyglądu twarzy, ale także i na samopoczucie. Jednak jak w przypadku każdego zabiegu, istnieją przeciwwskazania do wykonania masażu japońskiego. Są nimi:

  • aktywny trądzik, zmiany zapalne
  • uszkodzony naskórek
  • skóra naczynkowa
  • okres przed i po ekstrakcji zęba
  • okres ok. 2 tygodni po zastosowaniu botoksu

Każde z tych przeciwwskazań należy zgłosić do osoby wykonującej masaż, w celu ewentualnego przełożenia wizyty i poddaniu się masażowi Kobido w innym terminie.

Jak często wykonywać masaż Kobido?

Sesja masażu Kobido trwa zwykle do około 70 minut. Już po pierwszym zabiegu możemy zauważyć efekty, jednak, aby utrzymały się one na długi czas, istotna jest regularność. Należy wykonywać masaż Kobido minimum 2 razy w tygodniu, przez okres 5 tygodni. Następnie dla utrzymania efektów, powinniśmy powtarzać masaż raz w miesiącu.

Masaż Kobido, znany sposób na młodość i odprężenie

Masaż Kobido nazywany japońskim liftingiem twarzy niesie ze sobą szereg zalet dla osób, które chcą poprawić wygląd twarzy, pozbyć się dolegliwości ze strony napięcia mięśni, zrelaksować się lub poczuć ulgę w nawracających bólach głowy. Dobrodziejstwa, jakie daje masaż twarzy są naprawdę niezliczone. Celem masażu Kobido jest odnalezienie harmonii, spokoju i pozbycie się negatywnej energii. Pełny masaż twarzy wpłynie na poprawę ukrwienia, napięcia skóry, na przywrócenie właściwego nam owalu twarzy. Zdecydowanie warto wykonać masaż Kobido, nawet jeśli tylko raz w miesiącu z różnych przyczyn możemy sobie na to pozwolić.

Kobido 90 min 150 PLN
Japoński rytuał masażu twarzy 60 min 150 PLN

Zaufaj naszym specjalistom i umów się na wizytę

Scroll to Top