Pozbądź się niedoskonałości

Zabiegi chirurgii plastycznej

Chirurgia plastyczna

W dzisiejszych czasach medycyna estetyczna i chirurgia plastyczna są dla siebie doskonałym uzupełnieniem. W związku z tym, że wzrasta nasza świadomość, dotycząca wyglądu – jest on bardzo ważnym elementem naszego codziennego życia – często podejmujemy decyzję o tym, że być może nadszedł dla nas odpowiedni moment, w którym możemy raz na zawsze pozbyć się kompleksów. Bez względu na to, co chcielibyśmy w sobie zmienić – wymodelować twarz lub sylwetkę, pozbyć się defektów, które wpływają źle na naszą samoocenę – rozwiązania i możliwości chirurgii plastycznej są bardzo szerokie.

Dzięki najnowocześniejszym rozwiązaniom i świetnie wykwalifikowanym specjalistom, chirurgia plastyczna przychodzi z pomocą nie tylko w kwestiach związanych z poprawianiem lub podkreślaniem urody, lecz również w kwestiach związanych ze zdrowiem. Indywidualne podejście do każdego pacjenta stanowi gwarant bezpieczeństwa i komfortu, możemy być pewni tego, że znajdujemy się pod opieką specjalistów. Każdą decyzję dotyczącą poddaniu się operacji, musimy skonsultować z lekarzem, który dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu, dobierze dla nas odpowiednie rozwiązanie i terapię.

Możliwości chirurgii plastycznej i rekonstrukcyjnej są naprawdę szerokie, a efekty, jakie zyskujemy po przebyciu zabiegu lub operacji przerastają najśmielsze oczekiwania. Możemy zdecydować się na zabiegi modelując twarz, sylwetkę, skorygować pewne defekty naszej urody, a także wspomóc tkanki w odzyskaniu ich prawidłowej czynności, poprawić ich wygląd.

Ty też możesz mieć…

Nową twarz

Jeśli Twojemu życiu towarzyszą kompleksy, związane z niedoskonałościami i defektami, występującymi na twarzy, lub pragniesz zacząć działać w kierunku opóźnienia procesów starzenia się skóry, chirurgia plastyczna wyciąga do Ciebie rękę, oferując szeroki wachlarz zabiegów, które przywrócą Ci pełne poczucie własnej wartości i pewności siebie.

PLASTYKA POWIEK GÓRNYCH I DOLNYCH - BLEFAROPLASTYKA

W związku z upływającym czasem, nasza skóra traci na jędrności i elastyczności. Nie bez uszczerbku pozostaje skóra w okolicach oczu, zwłaszcza powieka górna i dolna. To w tych miejscach szczególnie widoczne są nie tylko oznaki starzenia się, lecz również zmęczenie i „worki” pod oczami. Bardzo często zmarszczki i cienie pod oczami wywołują wrażenie „smutnego” spojrzenia, co nie sprzyja temu, w jaki sposób odbieramy samych siebie i jak odbierają nas inni. Oczy są zwierciadłem duszy – dlatego tak ważne w naszym życiu jest to, aby zachować świeże i młode spojrzenie jak najdłużej. Oprócz oznak starzenia, istnieje też problem opadającej powieki, który może powodować dyskomfort i ograniczenie pola widzenia.

Plastyka powiek górnych i dolnych pozwoli na pozbycie się wyżej wymienionych przypadłości. W przypadku plastyki powieki górnej, mamy do czynienia z pozbyciem się nadmiaru skóry oraz wzmocnieniem napięcia mięśni w tych okolicach. Dzięki zabiegowi, skóra odzyskuje jędrność i młodzieńczy blask.

W plastyce powiek dolnych głównym celem jest zmiana położenia zewnętrznego kącika oka. W rezultacie sam kształt oka ulega zmianie, dolna powieka odzyskuje właściwe napięcie, linia okolicy podoczodołowej zostaje wymodelowana, a wywinięta powieka zostaje zredukowana.

KOREKCJA ODSTAJĄCYCH USZU

Odstające uszy mogą być źródłem kompleksów już od najmłodszych lat. Niestety przypadłość ta nie znika samoistnie wraz z wiekiem, przez co często okazuje się, że przez dużą część życia nie czujemy się w pełni pewni siebie. Można stosować różne sposoby na ukrywanie uszu pod czapką, włosami czy opaską, natomiast nie sprawi to, że nasz problem zostanie rozwiązany.

Chirurgiczna korekcja odstających uszu sprawi, że nasz wygląd zostanie odmieniony już na zawsze. Polega on na nacięciu fragmentu skóry za uchem, co pozwala na odpowiednie wymodelowanie chrząstki i skorygowanie niewłaściwego kąta odstawania małżowiny usznej. Nowy kształt zostaje utrzymany przez szwy, założone na tylnej powierzchni chrząstki.

ZMNIEJSZANIE USZU

W wieku dziecięcym zbyt wydatne płatki uszu nie budzą szczególnych obaw, jeśli chodzi o samą estetykę. Jednak są przypadki, w których zbyt duże uszy są wynikiem schorzeń lub deformacji, co powoduje, że stają się przyczyną kompleksów.

Plastyka płatków usznych polega na odtworzeniu prawidłowej wielkości i kształtu płatka ucha. Podczas zabiegu wykonywane są cięcia w wyznaczonych miejsca płatka ucha, w celu wycięcia nadmiaru lub dokonania korekty w kształcie. Zmniejszamy także wymiar podłużny ucha poprzez odpowiednią redukcję chrząstki obrąbka.

W rezultacie, po upływie odpowiedniego czasu rekonwalescencji, możemy cieszyć się nowym kształtem uszu i zażegnać kompleksy związane ze zbyt dużymi uszami.

LIFTING TWARZY

W miarę upływającego czasu, możemy zaobserwować zmiany na naszej twarzy, które są związane z procesem starzenia. Jest to proces całkowicie naturalny, przejawia się przede wszystkim utratą jędrności skóry, co wpływa również na owal twarzy. W związku z tym, że z wiekiem spada produkcja kolagenu i elastyny, kontur twarzy także staje się mniej wyraźny.

W przypadkach, w których zauważamy wyżej wymienione zmiany, najlepszym rozwiązaniem będzie poddanie się zabiegowi liftingu twarzy. Pozwala on na uniesienie miejsc, w których skóra utraciła swoją jędrność, a dodatkowo wyrówna kontur. Na uwagę zasługuje także fakt, iż zabieg liftingu twarzy może także być pomocny w przypadkach asymetrii lub niewielkiego niedowładu, spowodowanego przebyciem ciężkich chorób.

Lifting twarzy polega na usunięciu nadmiaru skóry z okolicy twarzy, oraz co bardzo ważne na podciągnięciu i napięciu SMAS (mięśniowo- tłuszczowo- powięziowa warstwa podskórna) skóry szwami- co znacznie wydłuży efekt odmłodzenia i zniwelowania zmarszczek. Następnie skóra jest naciągana tak, by skorygować jej kontur, nadmiar i zniwelować zmarszczki.

LIP – LIFT – UNIESIENIE WARGI GÓRNEJ

Jeśli nieproporcjonalne lub niezbyt pełne i wąskie usta stanowią źródło kompleksów, warto zdecydować się na zabieg Bullhorn Lip – Lift. To idealne rozwiązanie, za pomocą którego dokonuje się korekty kształtu ust. Dzięki niemu można uzyskać prawidłowe proporcje górnej wargi. Zabieg uniesienia wargi górnej polega na zmniejszeniu odległości górnej wargi od podstawy nosa co pozwala poszerzyć i wywinąć czerwień wargową. W czasie zabiegu czerwień wargowa zostaje poszerzona i skupia się na środkowej części górnej wargi, co powoduje optyczne jej powiększenie i dodaje zmysłowości.

Bullhorn lip – lift jest zabiegiem, którego efekty zostają na stałe, w związku z czym nie ma potrzeby powtarzania go, jak ma to miejsce w przypadku zabiegów medycyny estetycznej, opierających się na wypełnianiu ust.

USUWANIE PODUSZEK BICHATA

Poduszki Bichata to nic innego, jak ciało tłuszczowe policzka, którego występowanie jest naturalne. Znajdują się w wewnętrznej części policzka, sprawują funkcję wypełnienia twarzy i nadania jej odpowiedniego konturu. Poduszki Bichata są najbardziej widoczne u dzieci, to one odpowiadają za okrągły kształt dziecięcych twarzy. Z wiekiem objętość poduszek ulega zmniejszeniu, a twarz wyszczupleniu. Jednak zdarza się tak, że mimo dorosłego wieku, okrągły, lekko pucułowaty kształt twarzy pozostaje.

W takiej sytuacji idealnym rozwiązanie jest zabieg usuwania poduszek Bichata. Polega on na wykonaniu 1 cm nacięcia błony śluzowej policzka od wewnętrznej strony, co sprawia, że po zabiegu nie pozostaną blizny. Przez nacięcie usuwa się poduszkę tłuszczową Bichata. W efekcie zabiegu, uzyskujemy smuklejszą twarz o wyraźniejszy konturze.

PLASTYKA NOSA

Nos jest jedną z najbardziej widocznych części twarzy, w związku z czym często może wpływać na to, jak jesteśmy postrzegani przez innych. Oprócz sytuacji, w których kształt nosa może zwyczajnie zaburzać symetrię twarzy, często bywa tak, że utrudnia codzienne funkcjonowanie i oddychanie. Urazy czy uwarunkowania genetyczne mają wpływ na to, jak wygląda nos. Wszystkie te aspekty mogą przyczyniać się do znacznego obniżenia samooceny.

Osobom, dla których kształt nosa stanowi źródło kompleksów, z pomocą przychodzi operacja plastyki nosa. Jest to jeden z najbardziej popularnych i powszechnie wykonywanych zabiegów na świecie – nie bez powodu, bo nowy nos może odmienić życie.

Dzisiaj mamy dostęp do najnowocześniejszej techniki, jaką jest operacja nosa PIEZO – polega ona na przeprowadzeniu plastyki nosa z wykorzystaniem ultradźwięków. Metoda ta jest bardzo precyzyjna i mało inwazyjna. Podczas zabiegu wykonywane jest delikatne cięcie i przekształcanie kości, jednocześnie tkanki miękkie są zabezpieczone. Zmiana kształtu nosa przywróci równowagę rysom twarzy, a także zniweluje problemy z oddychaniem.

IMPLANTY BRÓDKI

Patrząc na twarz, zwracamy uwagę na jej proporcje – jeśli jakaś jej część zdaje się dominować lub zanika na tle innych części, wtedy proporcje zdają się być zaburzone. Taka sytuacja ma miejsce, gdy nos i czoło stanowią najbardziej rzucające się w oczy elementy i można odnieść wrażenie, że są za duże w stosunku do całej reszty.

W takim przypadku w uzyskaniu właściwych proporcji twarzy, idealnie sprawdzi się zabieg wszczepiania implantów bródki. Wykwalifikowany chirurg jest w stanie wzmocnić słabą lub cofniętą brodę, trwale skorygować podwójny lub opadający podbródek.

Zabieg umieszczania implantów brody może być doskonałym uzupełnieniem operacji modelowania żuchwy i brody. Implant umiejscawiany jest na kości bródkowej i powoduje, że zyskujemy pożądany kształt. Dolna część twarzy zostaje odpowiednio uwydatniona, dzięki czemu pozbywamy się efektu dominacji czoła i nosa, całość nabiera harmonii. Zabieg sprawdza się zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn.

Piękne piersi

Kobiece piersi, bez względu na rozmiar, stanowią niezaprzeczalny atut kobiecości. Jednak wiele czynników wpływa na to jak wyglądają. Okres ciąży, karmienia piersią, wahania wagi, uwarunkowania genetyczne lub przebyte choroby mogą spowodować zmiany w wyglądzie piersi, co wiąże się z obniżeniem poczucia własnej wartości. Dlatego właśnie chirurgia plastyczna wyciąga rękę do wszystkich kobiet, które z różnych przyczyn – pragną odzyskać wysoką samoocenę i pozbyć się kompleksów, które mogą rzutować na ich życie. Dzięki operacjom plastycznym można osiągnąć naprawdę spektakularne i trwałe efekty, nie tylko pod względem powiększania lub zmniejszania rozmiaru, lecz również w symetryzacji, uniesieniu czy plastyce otoczki brodawki.

POWIĘKSZANIE PIERSI IMPLANTAMI

To chyba najpopularniejsza operacja, jeśli chodzi o kobiece piersi, z uwagi na to, że niewielki biust to jeden z najpowszechniej występujących kompleksów wśród pań. Poza rozmiarem, często zdarza się, że w wyniku ciąży i karmienia piersią, kobiecy biust traci jędrność i zmienia swój kształt. Na szczęście chirurgia plastyczna przychodzi tutaj z pomocą w postaci operacji powiększania piersi implantami.

Do operacji powiększenia piersi wykorzystuje się implanty silikonowe, okrągłe lub anatomiczne. Dzięki zaaplikowaniu implantów, piersi zyskują nowy kształt oraz rozmiar, dodatkową zaletą jest też ich uniesienie. Należy jednak pamiętać, że zabieg powiększania biustu jest właściwie operacją – inwazyjną, przebiegającą w znieczuleniu ogólnym, a po niej należy stosować się do ściśle określonych zasad rekonwalescencji Jednak efekt, jaki uzyskamy, wart jest chwilowych wyrzeczeń – w końcu podejmujemy się kroku, który ma na celu odzyskanie poczucia własnej wartości.

WYMIANA IMPLANTÓW

W związku z popularnością, jaką cieszą się operacje powiększania piersi, nasuwa się pytanie o konieczność wymiany implantów. Zdarzają się bowiem sytuacje, w których takie działanie jest konieczne. Niekiedy wynikają one z faktu, iż pacjentki nie są w stanie zaakceptować implantów, chociaż efekt po operacji powiększenia biustu z początku był zadowalający. Wówczas implanty zostają usunięte, a piersi wracają do swojego pierwotnego rozmiaru.

Czasem też dochodzi do sytuacji, w której kobiety decydują się na zmianę rozmiaru implantów, wówczas zabieg polega na otworzeniu loży piersi, ewentualnym nacięciu, wyjęciu torebki włóknistej i wszczepieniu nowych implantów. Innymi wskazaniami do wymiany implantów są : rozciągnięcie skóry, powstawanie torebki włóknistej, pęknięcie implantu lub też niewłaściwie dobrany implant.

POWIĘKSZANIE PIERSI WŁASNYM TŁUSZCZEM (LIPOLIFTING)

W przypadku, w którym wygląd i rozmiar piersi nie jest dla nas satysfakcjonujący, pragniemy większych i pełniejszych piersi, a nie do końca jesteśmy przekonani do operacji powiększania biustu implantami, chirurgia plastyczna wychodzi nam naprzeciw. Powiększanie piersi własnym tłuszczem jest zabiegiem, który jest bezpieczną i bardziej naturalną alternatywą dla aplikacji implantów.

Powiększanie piersi własną tkanką tłuszczową charakteryzuje się wysoką tolerancją przeszczepu, w związku z czym ryzyko wystąpienia alergii jest znikome. Tkanka tłuszczowa jest pobierana przy pomocy metody liposukcji z wybranego fragmentu ciała, może to być np. fałd brzuszny lub udo. Efekt powiększenia piersi własnym tłuszczem jest bardzo naturalny, biust zostaje uniesiony i wypełniony. Należy jednak pamiętać, że w przypadku tej metody, rozmiar biustu może zostać powiększony o rozmiar, i może wymagać dwukrotnego zabiegu z uwagi na to, że część przeszczepionego tłuszczu zanika w sposób naturalny. Po dwóch zabiegach efekt jest trwały.

SYMETRYZACJA PIERSI

Asymetria piersi jest zjawiskiem powszechnym i naturalnym wśród kobiet, ponieważ naprawdę rzadko obie piersi są idealnie równe, o identycznym kształcie. Zwykle różnią się od siebie przede wszystkim wielkością. Są sytuacje, na które nie mamy wpływu, a powodują one mocno widoczne zmiany w wyglądzie piersi. Do takich należą choroby, w wyniku których kobieta traci jedną pierś, a po zabiegu rekonstrukcji pojawia się konieczność wyrównania wielkości i kształtu. Dodatkowo tym, co wpływa na zmianę w kształcie i rozmiar biustu jest okres ciąży i laktacji, po których bardzo często zdarza się, że piersi nie wyglądają już tak, jak wcześniej, co może przyczyniać się do powstawania kompleksów i zaniżonej samooceny.

Tutaj sprawdzi się zabieg symetryzacji piersi, a więc korekta asymetrycznego biustu. Polega on na podniesieniu, powiększeniu lub zmniejszeniu biustu. Efekty symetryzacji piersi są trwałe i skuteczne. Dzięki niej nie tylko ciało kobiety, ale także jej psychika zyskuje na wartości, ponieważ kompleksy lub przebyta choroba spowodowały obniżenie nastroju i poczucia kobiecości. Symetryzacja piersi obejmuje nie tylko samą pierś, lecz także i brodawkę sutkową wraz z otoczką.

MASTOPEKSJA (PODNIESIENIE PIERSI) I REDUKCJA GIGANTOMASTII.

Wraz z upływającym czasem nasza skóra traci jędrność. Dotyczy to każdego obszaru ciała, w tym także kobiecych piersi. Oprócz naturalnych procesów związanych ze starzeniem się skóry, na kształt i ogólny wygląd biustu wpływa również chociażby okres po karmieniu piersią lub wahania wagi spowodowane chociażby ciążą. Gwałtowna utrata wagi może spowodować równie gwałtowne zwiotczenie skóry i utratę elastyczności

Mastopeksja, czyli podniesienie piersi jest wspaniałym rozwiązaniem dla kobiet, którym kompleksy związane z utratą jędrności spędzają sen z powiek. Ma ona na celu poprawę kształtu piersi, usunięcie nadmiaru skóry i podszycie gruczołu piersiowego, a co za tym idzie – zażegnanie problemu opadających piersi. Podczas zabiegu można również zdecydować się przy okazji na zmniejszenie otoczki brodawki.

W czasie zabiegu wykonywane jest nacięcie, które zostaje dobrane indywidualnie do potrzeb pacjentki. Podczas zabiegu podniesienia piersi istnieje też możliwość zastosowania implantów powiększających i wypełniających biust. W efekcie piersi zyskują nowy kształt, są uniesione, nadmiar skóry usunięty. Takie rezultaty utrzymują się stosunkowo długo. W przypadku gigantomastii mamy do czynienia z przerostem piersi, co powoduje liczne problemy: bóle pleców, choroby skóry i kompleksy. Zabieg polega na zmniejszeniu wielkości piersi często o kilka rozmiarów i bardzo znacznie poprawia komfort fizyczny życia pacjentki, a także wpływa na sferę psychiczną.

LECZENIE GINEKOMASTII

Ginekomastia to przypadłość występująca u mężczyzn. W jej wyniku dochodzi do rozrostu tkanki gruczołowej, włóknistej lub tłuszczowej. Zazwyczaj pojawia się w momencie zachwiania męskiej gospodarki hormonalnej, chociaż na jej powstawanie mają wpływ także czynniki takie jak otyłość, stosowane leki bądź choroby. Rozrost tkanki gruczołowej powoduje, że męskie piersi zaczynają przypominać damski biust, co powoduje, że poczucie męskości zostaje zachwiane, może być źródłem kompleksów i krępacji.

Leczenie ginekomastii polega przede wszystkim na wykonaniu liposukcji przy użyciu urządzenia do liposukcji, podczas której można pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej w piersiach. Jeśli oprócz tkanki tłuszczowej mamy do czynienia również z przerostem tkanki gruczołowej, wówczas koniecznością jest chirurgiczne usunięcie gruczołu piersiowego. Bardzo często zdarza się, że aby uzyskać satysfakcjonujące rezultaty, należy wykonać zarówno liposukcję, jak i usunięcie gruczołu piersiowego. Leczenie ginekomastii znacznie poprawia wygląd usuwa źródło kompleksów.

ZMNIEJSZENIE OTOCZKI BRODAWKI SUTKOWEJ

Otoczki brodawek sutkowych znajdują się na szczycie piersi, a ich kształt i rozmiar mają ogromny wpływ na ogólny wygląd piersi. Czasem bywają niesymetryczne, zbyt duże lub rozciągnięte na skutek np. karmienia piersią czy po prostu kwestiami związanymi z genetyką lub przebytymi chorobami.  Jednak problem przerośnięcia brodawki sutkowej nie jest wyłącznie domeną kobiet, również u mężczyzn może dojść do takich zmian w wyglądzie piersi.

Rozwiązaniem powyższych problemów jest zabieg zmniejszenia otoczki brodawki sutkowej, podczas którego wykonuje się cięcia okołootoczkowe w wyznaczonych uprzednio miejscach. Następnie wycinany jest nadmiar tkanki tworzącej otoczkę i nadawany jest jej nowy, pożądany kształt oraz rozmiar. Szwy po zabiegu są niewielkie i na granicy otoczki skóry piersi dzięki czemu blizny nie będą widoczne.

Płaski brzuch

Płaski brzuch jest marzeniem wielu kobiet i mężczyzn, a niestety nie zawsze pomimo diet i wymagających treningów, nie jesteśmy w stanie tego marzenia zrealizować. Dzięki zabiegom chirurgii plastycznej, można osiągnąć naprawdę wspaniałe rezultaty, które wspierane zdrowym trybem życia, będą nas cieszyły przez wiele długich lat.

LIPOSUKCJA BRZUCHA, UD, RAMION, OKOLIC PLECÓW, PODBRÓDKA.

Zgrabny, płaski brzuch to ideał, o jakim marzą zarówno kobiety jak i mężczyźni. Niestety to właśnie brzuch często stanowi źródło kompleksów, ze względu na to, że widać na nim odkładający się tłuszcz, często też może ulegać deformacjom w wyniku np. gwałtownej utraty wagi, po ciąży itd. Oprócz tego na skórze brzucha właśnie po okresie ciąży mogą wystąpić rozstępy, które powodują, że kobiety wstydzą się eksponować tą część ciała.

W związku z wieloma przypadłościami, które składają się na fakt, że nie jesteśmy zadowoleni z wyglądu naszego brzucha, chirurgia plastyczna ma w swoich szerokim wachlarzu usług zabiegi liposukcji brzucha.

Liposukcja jest pewnym i skutecznym sposobem, dzięki któremu można odzyskać jędrną i elastyczną skórę. Za pomocą liposukcji ciało jest rzeźbione i ujędrniane i co ważne – taka metoda oddziałuje wyłącznie na tkankę tłuszczową, dzięki czemu nie uszkadza przy tym nerwów, naczyń krwionośnych oraz innych tkanek. Istnieje szereg metod liposukcji: mechaniczna; VASER Lipo- ultradźwiękowa; z użyciem lasera, czy infradźwięków; Body Jet- liposukcja z użyciem płynów. Każda z tych metod, choć różni się od siebie pozwala znakomicie poprawić wygląd brzucha, ud, ramion itp. Należy podkreślić, że jest to zabieg który służy kształtowaniu sylwetki. Nie jest to zabieg odchudzania.

ABDOMINOPLASTYKA

Operacja plastyczna brzucha, jaką jest abdominoplastyka, ma na celu dokonanie zmian w wyglądzie powłok brzucha. Polega na zredukowaniu nadmiaru skóry oraz tłuszczu. Będzie idealnym rozwiązaniem dla osób, które pomimo restrykcyjnych diet, zdrowego trybu życia i treningów, mierzą się z kompleksem zwiotczałej i luźnej skóry na brzuchu. Taka sytuacja ma miejsce również w momencie nagłej utraty wagi, po ciąży, czy po schudnięciu ok. 30-40 kilogramów.

Abdominoplastyka pozwala także na pozbycie się rozstępów i zwiotczałych powłok brzusznych. Operacja polega na wykonaniu cięcia na skórze podbrzusza w taki sposób, aby łatwo można było je ukryć (w lini bikini). Dodatkowo po operacji możliwe jest także wykonanie napięcia i wzmocnienia mięśni prostych brzucha.

MINI ABDOMINOPLASTYKA

Jeśli pełna operacja plastyczna brzucha nie jest tym, na co czujesz się gotowa, miniabdominoplastyka może okazać się strzałem w dziesiątkę. Jest to forma dolnej plastyki brzucha, stanowiąca alternatywę dla operacji pełnej plastyki brzucha. W związku z kompleksami, takimi jak zwiotczała skóra, nieestetyczne blizny pooperacyjne, nadmiar skóry po utracie wagi, mini abdominoplastyka stanowi idealne rozwiązanie.

Podczas operacji redukowane są nadmiar skóry i tłuszczu jedynie w obrębie dolnej części brzucha, znajdującej się poniżej pępka. Wykonywane jest cięcie na linii włosów łonowych, co sprawia, że później bez problemu można zakryć niewielką bliznę chociażby za pomocą bielizny. Jeśli kobieta, która poddaje się operacji, rodziła wcześniej przez cesarskie cięcie, wówczas istniejąca blizna zostanie wykorzystana do przeprowadzenia zabiegu. Metoda ta jest mniej inwazyjna niż tradycyjna plastyka brzucha.

LIPOSUKCJA BRZUCHA U MĘŻCZYZN + SIXPACK

Połączenie dwóch metod, czyli liposukcji ultradźwiękowej oraz Renuvion J – Plasma mogą sprawić, że marzenia o idealnym, wyrzeźbionym brzuchu staną się rzeczywistością. Nie zawsze sport i odpowiednio zbilansowana dieta są w stanie doprowadzić do realizacji naszych założeń w kontekście wysportowanego i zdrowo wyglądającego ciała. Wśród mężczyzn często istnieje kompleks „sześciopaku”, który pomimo wysiłków, nie zarysowuje się na brzuchu.

 Liposukcja ultradźwiękowa ma za zadanie pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej z powłok brzusznych i wyrzeźbienie tkanki tłuszczowej podskórnej brzucha aby uzyskać „sześciopak”. Taka plastyka brzucha jest wspaniałym sposobem nie tylko na modelowanie sylwetki, ale także na przywrócenie skórze witalności i ogólną poprawę jej kondycji.

Krągłe pośladki

Krągłe pośladki to w dzisiejszych czasach niezaprzeczalny atrybut kobiecości, aczkolwiek nie tylko one dążą do tego, by ich tylna część ciała wyglądała na wysportowaną. Również wśród mężczyzn istnieje przeświadczenie o tym, że męskie pośladki powinny być kształtne i krągłe. W związku ze zmieniającymi się trendami w zakresie sylwetki, w ostatnim czasie krągłości są bardzo modne, a co za tym idzie – pożądane przez kobiety. Dlatego chirurgia plastyczna wychodzi naprzeciw wymaganiom pacjentek i oferuje zabiegi, dzięki którym marzenia o krągłych pośladkach staną się realne.

IMPLANTY POŚLADKÓW

Dla osób, które chciałyby osiągnąć efekt kształtnych i jędrnych pośladków, a także zredukować występujący na skórze cellulit, implanty pośladków będą idealnym rozwiązaniem. Czasami, po zbyt szybkiej utracie masy ciała, tracimy również tkankę tłuszczową, w wyniku czego pośladki ulegają deformacji, spłaszczeniu i zwiotczeniu.  Zabieg wszczepienia implantów pozwala na uzyskanie bardzo zadowalających efektów uniesienia i powiększenia pośladków. Znajdują swoje zastosowanie zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn.

Po zabiegu od razu możemy cieszyć się efektami krągłych pośladków, zaaplikowany materiał nie ulega wchłonięciu przez organizm, co powoduje, że na utrzymuje się w skórze na stałe.

Istnieją rożne formy implantów pośladków – profilowana, okrągła o gładkiej powierzchni oraz teksturowana. Zabieg wszczepienia implantów pośladków przebiega w znieczuleniu ogólnym. Poprzez nacięcie skóry w bruździe międzypośladkowej implant jest umieszczony pod mięśniami. Blizna po operacji jest praktycznie niewidoczna. Po okresie rekonwalescencji pośladki zyskują nowy i naturalny, krągły kształt.

KOREKTA POŚLADKÓW WŁASNYM TŁUSZCZEM

W uzyskaniu kształtnych pośladków dobrym rozwiązaniem okazuje się zabieg modelowania i wypełniania pośladków własnym tłuszczem. Odbywa się to przy pomocy metody liposukcji z wybranych obszarów ciała, które mogą być problematyczne pod względem estetycznym dla pacjenta – uda, plecy lub brzuch.

Metoda wypełniania pośladków własną tkanką tłuszczową jest trwała i bezpieczna, ponieważ istnieje znikome ryzyko wystąpienia alergii.

Za pomocą tej metody, można zyskać spektakularny efekt wymodelowania, uniesienia i zwiększenia objętości pośladków, ale również i korektę rożnego rodzaju deformacji, które mogły pojawić się w wyniku ubytku tkanki po przebytej operacji, lub urazie.

Smukłe nogi i ramiona

Wraz z upływem czasu skóra traci jędrność i elastyczność, a co za tym idzie – jest powodem rozciągania się jej w okolicach ud i ramion. Dodatkowo są sytuacje, w których pacjenci borykają się z problemem nadmiaru tkanki tłuszczowej w tych miejscach, co często ma swoje podłoże genetyczne. Chirurgia plastyczna jest w stanie zaradzić problemom tego typu, stawiając na zaskakujący efekt i pozbycie się kompleksów.

LIPOSUKCJA NÓG/ RAMION

Niektórych problemów estetycznych, związanych z nadmiarem tkanki tłuszczowej, bądź skóry, nie da się do końca zredukować samymi ćwiczeniami i dietą. W takich przypadkach pomocna mogą okazać się zabiegi chirurgii plastycznej, a w przypadku nadmiaru zwiotczałej skóry ramion i ud – liposukcja.

Liposukcja ud i ramion pozwala na pozbycie się tłuszczu w tych okolicach, poprzez odsysanie, a następnie modelowanie i chirurgiczną resekcję nadmiaru skóry. Oczywiście resekcja nie zawsze jest wskazana, ponieważ jeśli pacjent boryka się jedynie z nadmiarem skóry, który powinien zostać wymodelowany i wyszczuplony, wówczas wystarczy sama liposukcja.

PLASTYKA UD

W przypadku problemu z nadmiarem tkanki tłuszczowej oraz utraty jędrności w obrębie skóry ud, pacjenci borykają się z dużymi kompleksami. Unikają eksponowania tych części ciała latem , w kostiumach kąpielowych, dodatkowo krępują się przed swoimi partnerami. Czasem ćwiczenia nie wystarczą, stąd liposukcja ud może okazać się rozwiązaniem wspomagającym osiągnięcie wymarzonego efektu.

Plastyka ud to zabieg, który daje długotrwałe efekty oraz, co istotne, nie wymaga powtarzania. Podczas zabiegu nadmiar skóry zostaje usunięty, a cała sylwetka nabiera lekkości i staje się smuklejsza. Taki efekt sprawia, że pewność siebie wraca. Dodatkowo blizny po zabiegu są niemalże niewidoczne, ponieważ znajdują się po wewnętrznej stronie ud i w pachwinach.

PLASTYKA „PELIKANÓW” RAMION

Tzw. „pelikany” to problem, z którym borykają się zwłaszcza osoby po utracie sporej masy ciała. W tych miejscach skóra staje się zwiotczała, a jej nadmiar przypomina właśnie dziób pelikana, co przysparza trosk i kompleksów. Tutaj, podobnie jak w przypadku ud, również idealnym rozwiązaniem będzie plastyka ramion z liposukcją.

Cennik:

blefaroplastyka powiek górnych od 4000PLN
blefaroplastyka powiek dolnych od 5000 PLN
lifting twarzy od 14000 PLN
całkowita plastyka nosa od 14000 PLN
plastyka skrzydełek nosa od 4000 PLN
korekta odstających małżowin usznych od 5000 PLN
zmniejszanie małżowin usznych od 6000 PLN
plastyka płatków uszu od 2500 PLN
usuwanie poduszek Bichata ( wyszczuplenie policzków) od 5000 PLN
bullhorn lip lift ( wywinięcie-podniesienie wargi górnej) od 4000 PLN
liposukcja i plastyka podbródka od 5000 PLN
implanty bródki od 6000 PLN
powiększanie piersi implantami (cena zawiera implanty) od 15000 PLN
wymiana implantów od 13000 PLN
powiększanie piersi tłuszczem własnym (cena zawiera liposukcję) od 13000 PLN
zmniejszanie piersi od 16000 PLN
mastopeksja – podnoszenie piersi od 15000 PLN
mastopeksja + implanty od 18000 PLN
ginekomastia od 6000 PLN
liposukcja + ginekomastia od 9000 PLN
symetryzacja piersi od 6000 PLN
zmniejszanie brodawki i otoczki od 5000 PLN
Powiększanie pośladków implantami (cena zawuera implanty) od 18000 PLN
Przeszczep tłuszczu własnego do pośladków (+ koszt liposukcji) od 7000 PLN
abdominoplastyka od 15000 PLN
miniabdominoplastyka od 8000 PLN
abdominoplastyka z liposukcją od 18000 PLN
liposukcja brzucha od 10000 PLN
liposukcja okolic talii (obie strony) od 5000 PLN
liposukcja okolic lędźwiowych od 5000 PLN
liposukcja pleców i karku od 8000 PLN
liposukcja ud kompleksowa od 10000 PLN
powierzchnia wewnętrzna ud od 4000 PLN
powierzchnia boczna ud od 4000 PLN
powierzchnia tylna ud od 4000 PLN
powierzchnia przednia ud od 4000 PLN
liposukcja ramion od 6000 PLN
liposukcja podbródka od 5000 PLN
liposukcja łydek od 6000 PLN
do piersi od 5000 PLN + koszt liposukcji
do pośladków od 7000 PLN + koszt liposukcji
do penisa od 6000 PLN
do twarzy od 4000 PLN
na dłonie od 4000 PLN
pod blizny od 4000 PLN
zespół cieśni kanału nadgarstka 2000 PLN
zespół cieśni kanału nadgarstka endoskopowo 3500 PLN
zespół rowka nerwu łokciowego 4000 PLN
przykurcz Dupuytrena od 4000 PLN
palce zatrzaskujące 2000 PLN
plastyka blizny od 2000 PLN
plastyka blizny z expanderem od 7000 PLN
wycięcie zmiany skóry od 600 PLN
wycięcie zmiany skóry twarzy od 1000 PLN
wycięcie zmiany skóry z plastyką płatową od 4000 PLN

Zaufaj naszym specjalistom i umów się na wizytę

Scroll to Top