Pozbądź się zmarszczek

Zabieg toksyną botulinową

botoks zabieg na czoło

Czym jest toksyna botulinowa?

Zabieg toksyną botulinową cieszy się ogromną popularnością ze względu na szybkie i spektakularne efekty. Toksyna botulinowa jest naturalną substancją hamującą przewodnictwo nerwowo-mięśniowe, co prowadzi do zahamowania skurczu ostrzykniętego mięśnia. Efekt działania jest widoczny po ok. 7-14 dniach i utrzymuje się przez 3-6 miesięcy, stopniowo  znikając.  W celu utrzymania uzyskanego efektu zabiegi należy powtarzać, co 6-8 miesięcy, nie częściej jednak, jak co 3 miesiące.  Zabiegi z użyciem toksyny botulinowej wykorzystuje się zarówno w terapii antiaging czyli na zmarszczki, jak i w przypadku nadpotliwości oraz migren. Niewątpliwie, mnogość zastosowań, sprawia że zabiegi z użyciem toksyny botulinowej są jednymi z najczęściej wykonywanych zabiegów medycyny estetycznej.

Efektem wstrzyknięcia toksyny botulinowej w okolice zmarszczek mimicznych jest ich wypłycenie na około 6 miesięcy. Skóra na czole czy w okolicy oczu wygładza się po około dwóch tygodniach, ale co ważne wpływa na rozluźnienie mięśni co w przyszłości ograniczy powstawanie głębokich zmarszczek.

Toksyna botulinowa - okolice oczu

Toksyna botulinowa na okolice oczu (tzw. kurze łapki) to metoda polegająca na wywołaniu tymczasowego paraliżu mięśnia, ponieważ zablokowane zostają synapsy nerwowo-mięśniowe, które umożliwiają jego skurcz. Kiedy ulega on rozluźnieniu, zmarszczki wokół oczu spłycają się oraz zanikają. Iniekcje toksyny botulinowej w leczeniu kurzych łapek wykonuje się w bocznej części mięśnia okrężnego oka. Zabieg przeprowadzany jest przy użyciu cieniutkiej igły. Dla pacjentów wrażliwych na ból przeprowadzamy znieczulenie miejscowe za pomocą kremu.

Toksyna botulinowa - okolice brwi

Toksyna botulinowa na okolice brwi (tzw. lwia zmarszczka) to metoda polegająca na miejscowym podaniu substancji, która blokuje połączenia między płytką nerwową a mięśniem marszczącym brwi. W ten sposób uzyskane rozluźnienie mięśnia wygładza zmarszczki i działa profilaktycznie, zapobiegając ich powstaniu w przyszłości. Lwia zmarszczka zostaje usunięta, a dodatkowo zwężają się pory. Zabieg przeprowadzany jest przy użyciu cieniutkiej igły. Dla pacjentów wrażliwych na ból przeprowadzamy znieczulenie miejscowe za pomocą kremu.

toksyna botulinowa lwia zmarszczka

Toksyna botulinowa - czoło

Toksyna botulinowa na czoło to metoda polegająca na blokowaniu przechodzenia bodźców z nerwów do mięśni twarzy, które są ściśle powiązane z liniami naszego czoła. Preparat działa jedynie w obrębie mięśni, do których został wstrzyknięty, zapobiegając skurczowi tych mięśni oraz marszczeniu się skóry. Prowadzi do rozluźnienia mięśnia i znajdującej się nad nim skóry. Zabieg przeprowadzany jest przy użyciu cieniutkiej igły. Dla pacjentów wrażliwych na ból przeprowadzamy znieczulenie miejscowe za pomocą kremu.

Korekta zmarszczek mimicznych (czoło, lwia zmarszczka, kurze łapki)
1 okolica 450 PLN
2 okolice 800 PLN
3 okolice 1100 PLN
Leczenie bruksizmu 1000 PLN
Redukcja uśmiechu dziąsłowego 400 PLN
Leczenie migreny 1800 PLN
Zmarszczki królicze 300 PLN
Brukowana broda 300 PLN
Leczenie nadpotliwości z wykorzystaniem toksyny botulinowej
Dłoni, pach 1400 PLN
Stóp 1500 PLN
Czoła 800 PLN
Lędźwi 1400 PLN

Zaufaj naszym specjalistom i umów się na wizytę

Scroll to Top