Pozbądź się niedoskonałości

Laser CO2​

Laser CO2

Laser CO2 jest jednym z najskuteczniejszych narzędzi, stosowanych w medycynie estetycznej. Od lat cieszy się ogromną popularnością, ponieważ zabiegi z wykorzystaniem lasera CO2 przynoszą bardzo zadowalające efekty. Do zabiegów z użyciem lasera wykorzystuje się odrębne, specjalistyczne końcówki. Każda z końcówek lasera CO2 ma inne zastosowanie. Jedną z nich jest laser frakcyjny. W zależności od występujących na skórze twarzy lub innych częściach ciała przypadłości, laser stosuje się do redukcji blizn lub rozstępów, laserowego odmładzania skóry z oznakami starzenia, dzięki niemu można odzyskać piękny i zdrowy koloryt cery. Dodatkowo działanie lasera wykorzystuje się także do usuwania i redukowania przebarwień, wszelkiego rodzaju schorzeń związanych z pigmentacją skóry, a także i znamion czy pieprzyków (włókniaków). Do redukcji tych zmian wykorzystywany jest laser z końcówką chirurgiczną. Zabiegi z wykorzystaniem lasera pozwalają na polepszenie komfortu życia osób, dla których znamiona stanowią problem natury estetycznej.

Czym jest laser frakcyjny CO2?

Laser frakcyjny CO2 jest bardzo precyzyjnym i wszechstronnym narzędziem medycznym. To dzięki niemu możemy pozbyć się wielu niedoskonałości skóry twarzy i ciała lub zniwelować je do minimum. Laser frakcyjny ablacyjny służy do laserowego odmładzania skóry, redukcji zmarszczek, zwężania porów, usuwania przebarwień, poprawiania owalu twarzy. Za jego pomocą można uzyskać spektakularne efekty. Bardzo często dopiero zabiegi z wykorzystaniem lasera frakcyjnego okazują się skuteczne w walce z niektórymi przypadłościami.

Działanie lasera frakcyjnego

Laser frakcyjny CO2 poddaje wybrany obszar skóry procesowi ablacyjnej fototermolizy. Wnikając w najgłębsze warstwy skóry, wiązka lasera jest wchłaniana przez zawartą w tkankach wodę. W ten sposób zachodzi proces podgrzania wody obecnej w komórkach, a następnie odparowania jej. Mikroskopijne wiązki światła tworzą w skórze tysiące kanalików, niewielkich ranek, które są otoczone przez zdrową tkankę. Podrażniona w sposób kontrolowany skóra zaczyna generować dużą ilość czynników wzrostu, pobudzających ją do szybkiej regeneracji. Komórki skóry zostają poddane procesowi stymulacji do wytwarzania nowych włókien kolagenowych i proliferacji komórek macierzystych. Dzięki temu w skórze znacznie szybciej zachodzą procesy naprawcze, a po zabiegu nie powstają widoczne rany.

Laser frakcyjny- dla kogo?

Zastosowania lasera frakcyjnego są bardzo szerokie. Z uwagi na to, że jest w stanie dotrzeć w głąb skóry, jest bardzo skuteczny i zarazem bezpieczny. Laser frakcyjny wykorzystywany jest do następujących zabiegów:

Resurfacing

Szybka i skuteczna metoda, pozwalająca na zniwelowanie obecności zmarszczek mimicznych, rozszerzonych porów lub blizn potrądzikowych. Poddając skórę działaniu lasera frakcyjnego, uzyskuje się efekt odmłodzenia skóry, poprawę jej jędrności, a także odzyskanie zdrowego blasku, ponieważ polepsza się koloryt skóry. W czasie zabiegu dochodzi do celowego przegrzania termicznego skóry na niewielkich obszarach.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg z zastosowaniem lasera frakcyjnego złożony jest z kilku etapów. Po uprzedniej konsultacji dermatologicznej i ustaleniu metody leczenia, obszar poddawany zabiegowi zostaje znieczulony poprzez nałożenie odpowiedniego kremu. Następnie skóra jest oczyszczana i dezynfekowana. Kolejnym etapem jest zabezpieczenie oczu pacjenta przez specjalne okulary. Osoba wykonująca zabieg dokonuje ustawienia odpowiednich parametrów sprzętu, po czym przystępuje do zabiegu.

Wskazania do wykonania zabiegu laserem frakcyjnym:

 • skóra z oznakami starzenia (drobne lub głębokie zmarszczki, również te wokół ust i oczu)
 • skóra problematyczna i tłusta
 • rozszerzone pory
 • niejednolity, ziemisty odcień cery
 • przebarwienia
 • utrata owalu twarzy
 • wiotkość skóry

Remodeling blizn

Redukcja blizn to jeden z najbardziej znanych efektów, jakie daje użycie lasera frakcyjnego. Dobór metody leczenia jest uzależniony m.in od kondycji skóry, wieku, typu i wielkości blizny. Poddane działaniom lasera obszary skóry ulegają poprawie w dość krótkim czasie. Dzięki bardzo wąskim wiązkom lasera, możliwe jest dotarcie w konkretne miejsce. Skóra regeneruje się szybciej, dzięki uprzedniemu spowodowaniu na niej mikrouszkodzeń. Otaczająca je zdrowa tkanka pobudza komórki do szybszej regeneracji. W miejscu, w którym wcześniej była blizna lub występowały rozstępy, skóra jest o wiele gładsza i ma równiejszy koloryt.

Należy pamiętać, że blizny nie da się całkowicie usunąć z powierzchni skóry. Za pomocą lasera frakcyjnego można jednak zniwelować jej widoczność do minimum. Ważnym aspektem przy zabiegu usuwania blizny jest czas, jaki minął od jej powstania. Im młodsza blizna, tym większe szanse na osiągnięcie jak najbardziej satysfakcjonującego efektu. Czasem konieczne jest też powtarzanie zabiegu, w zależności od typu i wielkości blizny, ponieważ wówczas wiązki lasera kierowane są na konkretne jej fragmenty, w odległościach czasowych wskazanych przez lekarza ( zwykle między 2- 5 tygodni).

Do laserowego usuwania blizn kwalifikują się:

 • blizny potrądzikowe
 • blizny przerostowe
 • blizny zanikowe
 • blizny pooparzeniowe
 • rozstępy skórne
 • bliznowce

Dzięki unikalnym właściwościom lasera frakcyjnego, skóra po wykonanym zabiegu jest głęboko zregenerowana, ponieważ uszkodzone i osłabione jej fragmenty są zastępowane przez zdrowe komórki. W naturalny sposób zdrowieje i zyskuje większą gęstość.

Laser CO2 z końcówka chirurgiczną

Laser z końcówką chirurgiczną przeznaczony jest do usuwania zmian skórnych. Należy do tych zabiegów medycyny estetycznej, które są bezpieczne. Zabieg poprzedza nasiękowe znieczulenie skóry lub zastosowanie kremu znieczulającego na poddawany zabiegowi obszar skóry, co powoduje, że jest on bezbolesny. Laser emituje wiązkę światła, która jest niewidzialna dla oka. Wiązka ta jest pochłaniana przez wodę, znajdującą się wewnątrz i na zewnątrz komórki. W momencie zaabsorbowania energii lasera przez komórkę, następuje odparowanie wody. W tym miejscu tworzy się strefa koagulacji. Wokół poddanego podgrzaniu fragmentu skóry, pozostałe tkanki są w stanie nienaruszonym, dzięki czemu celowo uszkodzone miejsca goją się znacznie szybciej. Po zabiegu pozostaje niewielka rana, która po czasie pokrywa się strupem.

Efekty zabiegu całkowicie widoczne są po okresie około 2 tygodni, ponieważ mniej więcej tyle trwa cały proces regeneracji skóry i gojenia rany.

Na podkreślenie należy fakt, iż zabieg laserowego usuwania zmian skórnych musi poprzedzić konsultacja u lekarza dermatologa, który oceni, czy zmiany te są łagodne i nie ma potrzeby poddawaniu ich badaniu histopatologicznemu. Zatem wszelkie zmiany o charakterze łagodnym są możliwe do usunięcia. Po usunięciu znamion, w zależności od ich pierwotnej wielkości, nie zostaje ślad lub jest on bardzo niewielki.

Do usunięcia za pomocą lasera z końcówką chirurgiczną kwalifikują się:

 • znamiona dermalne, barwnikowe ( tzw. pieprzyki)
 • brodawki łojotokowe
 • brodawki wirusowe
 • prosaki
 • gruczolaki potowe
 • przerost gruczołów łojowych
 • włókniaki

Zalecenia po zabiegu laserem

Po przeprowadzonym zabiegu laserem należy pamiętać przede wszystkim o odpowiednim zabezpieczeniu skóry przed działaniem promieni słonecznych, zatem niezbędne jest stosowanie kremów z wysokim filtrem (najlepiej SPF 50). Dodatkowo na czas rekonwalescencji powinno się zrezygnować z nadmiernej aktywności fizycznej, sauny, basenu. Można stosować apteczne preparaty przyspieszające gojenie. Aby efekty zabiegu laserowego były jak najbardziej zadowalające, trzeba odpowiednio pielęgnować skórę w sposób ustalony z lekarzem.

Lista przeciwwskazań zabiegu laserem:

 • okres ciąży i karmienie piersią
 • aktywne choroby nowotworowe
 • stosowanie retinoidów miejscowo
 • Hashimoto
 • nadwrażliwość na światło
 • aktywne zmiany łuszczycowe
 • przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych
 • zaburzenia odporności

Zalecenia po zabiegu laserem

Zabiegi obejmujące technologię laserów frakcyjnych są świetnym sposobem na pozbycie się wielu wywołujących kompleksy i sprawiających dyskomfort zmian skórnych. Dzięki laserowi CO2 możemy zdecydowanie podnieść swój komfort życia. W medycynie estetycznej laser wykorzystywany jest od wielu lat i co ważne, zabiegi z jego wykorzystaniem są bardzo bezpieczne. Rodzaje laserów i ich zastosowania są naprawdę szerokie- od zabiegu usuwania blizn, przez zabiegi laserowego odmładzania skóry, po usuwanie pieprzyków. Po zabiegu skóra zyskuje witalność, a my możemy cieszyć się efektami zabiegu i pozbyć się kompleksów.

Remodeling blizn 30 minutod 300 PLN
Resurfacing twarzy 30 minut1000 PLN
Redukcja zmarszczek szyi 30 minut600 PLN
Redukcja zmarszczek twarz + szyja 40 minut1500 PLN
Rozstępy mały obszar 30 minut500 PLN
Rozstępy duży obszar 30 minut600 PLN

Zaufaj naszym specjalistom i umów się na wizytę

Scroll to Top