Nasza oferta

Zabiegi laserowe

Sprawdź szczegóły naszej ofery

Dowiedz się wiecej o zabiegach laserowych

Zabiegi laserowe są jednymi z najskuteczniejszych narzędzi stosowanych w medycynie estetycznej. Od lat cieszą się niesłabnącą popularnością wśród pacjentów. Zabiegi z wykorzystaniem lasera przynoszą bardzo zadowalające efekty. Spektrum zastosowań lasera jest bardzo szerokie, ponieważ obejmuje ono wiele dziedzin medycyny – dermatologię, kosmetologię oraz medycynę estetyczną.

W zależności od rodzaju ustalonej przez lekarza terapii, dobierany jest typ lasera, który zostanie do niej wykorzystany. Dobór lasera opiera się na wiedzy na temat stanu ogólnego pacjenta, przypadłości bądź choroby, którą pacjent jest dotknięty.

Laser Co2 - rodzaje laserów

Laser frakcyjny CO2 jest bardzo precyzyjnym i wszechstronnym narzędziem medycznym. To dzięki niemu możemy pozbyć się wielu niedoskonałości skóry twarzy i ciała lub zniwelować je do minimum. Laser frakcyjny ablacyjny służy do laserowego odmładzania skóry, redukcji zmarszczek, zwężania porów, usuwania przebarwień, poprawiania owalu twarzy. Za jego pomocą można uzyskać spektakularne efekty. Bardzo często dopiero zabiegi z wykorzystaniem lasera frakcyjnego okazują się skuteczne w walce z niektórymi przypadłościami.

Laser frakcyjny

Posiada unikalne właściwości i jest niezwykle precyzyjny, ponieważ działa na poszczególne frakcje skóry. Podczas zastosowania lasera frakcyjnego CO2 dochodzi do ablacji- czyli do odparowania wcześniej podgrzanej w tkance wody. Wynikiem tego są mikroskopijne uszkodzenia na skórze, które otoczone są przez zdrową tkankę. Reakcja fototermiczna, do której dochodzi, aktywuje białka szoku cieplnego, a te z kolei są odpowiedzialne za procesy naprawcze skóry.

Zabiegi z użyciem laserów frakcjonujących pozwalają na szybką regenerację poddanego leczeniu obszaru skóry, a także na dotarcie do jej najgłębiej położonych warstw.

Laser frakcyjny ablacyjny jest idealnym narzędziem, stosowanym do usuwania blizn, rozstępów, zabiegów odmładzających ( w tym wygładzanie zmarszczek, zwężanie porów, poprawa jędrności i elastyczności skóry twarzy, ujednolicenie kolorytu, usuwanie przebarwień, poprawa owalu twarzy)

Laser z końcówką chirurgiczną

Zastosowanie lasera z końcówką chirurgiczną pozwala na pozbycie się znamion i zmian skórnych o charakterze łagodnym, które zostały uznane przez pacjenta za nieestetyczne. Emitowane przez laser skoncentrowane wiązki światła, absorbowane są przez wodę tkankową, co powoduje jej podgrzanie. W ten sposób zmiana skórna zostaje odparowana. Po zabiegu może pozostać niewielka nadżerka, która po kilku dniach pokrywa się strupkiem. Po ok. 2 tygodniach strupek odpada samoistnie.

Zmiany skórne, których chcemy się pozbyć najpierw muszą zostać zakwalifikowane do zabiegu przez lekarza. Do zabiegów z wykorzystaniem lasera z końcówką chirurgiczną można zaliczyć: usuwanie pieprzyków, brodawek łojotokowych i wirusowych, włókniaków, naczyniaków rubinowych, gruczolaków potowych, prosaków itd.

Laser naczyniowy Cutera Excel V+

To bardzo precyzyjny rodzaj lasera, którego działanie pozwala na bezpieczne i efektywne leczenie wielu chorób pigmentacyjnych i naczyniowych. Jest to idealna opcja dla osób, które chciałyby zredukować widoczność zmian skórnych takich jak pajączki, naczyniaki czy rumień skóry. Lekarz dostosowuje odpowiednią długość fal lasera, aby domknąć naczynka. Fale te są silnie absorbowane przez obecne we krwi melaninę i hemoglobinę, co w efekcie prowadzi do zamknięcia naczynek, bez ingerencji w ciągłość skóry.

Epilacja laserowa

Zabieg epilacji bardzo często bywa mylony z depilacją. Drugi z zabiegów ma działanie jedynie powierzchowne, dlatego niechciane owłosienie pojawia się na skórze z powrotem. W przeciwieństwie do depilacji, epilacja laserowa pozwala na osiągnięcie długotrwałych efektów, ponieważ wykorzystywany do zabiegu laser o szafirowej głowicy emituje silniejszy i dłuższy impuls, który dociera wprost do melaniny, zawartej w brodawce włosa. Melanina zostaje podgrzana i zniszczona, a co za tym idzie, daje efekt gładkiej skóry w szybkim czasie. Metoda ta pozwala na usunięcie nawet włosów cienkich i jasnych.

Jak zadbać o skórę po przeprowadzonym zabiegu laserem ?

Bez względu na to, czy zostaliśmy poddani zabiegowi laserowego usuwania blizn, laserowego odmładzania skóry czy redukcji rozstępów, należy pamiętać o właściwej pielęgnacji i higienie danego obszaru skóry. Osoba wykonująca zabieg na pewno poinformuje o tym, jak powinna przebiegać rekonwalescencja. Proces regeneracji odbywa się w dość szybkim czasie, jednak zależy on od wielu czynników, chociażby od wieku czy kondycji skóry pacjenta. Najważniejsze jest odpowiednie natłuszczanie i rygorystyczna ochrona przeciwsłoneczna. Efekty zabiegu tylko zyskają na tym, jeśli właściwie zatroszczymy się o dane obszary skóry twarzy lub innych części ciała.

W czasie pielęgnacji domowej bardzo ważne jest, aby myć skórę delikatnymi, aptecznymi środkami, do osuszenia jej używać jednorazowych ręczników papierowych lub czystego ręcznika. W czasie gojenia nie można stosować żadnych kosmetyków, zawierających w swoim składzie retinol, produktów przeciwzmarszczkowych lub wszelkiego rodzaju peelingów. Kobiety powinny unikać makijażu, aby skóra mogła „oddychać”, nie mając na sobie dodatkowej warstwy, poza ochroną przeciwsłoneczną. Nie powinno się także korzystać z jacuzzi, sauny, basenów oraz nadmiernie ćwiczyć. Należy pamiętać, aby stosować się do wydanych przez lekarza zaleceń, ponieważ jest to kluczowe, aby proces regeneracji skóry po zabiegu powiódł się całkowicie.

Cennik zabiegów:

Usuwanie rumienia i/lub naczynek
Pojedyncze naczynko/naczyniak rubinowy 200 PLN
Kilka poszerzonych naczynek lub większe naczyniaki 200 – 450 PLN
Naczynka liczne np. na kończynach dolnych 450 – 1500 PLN
Naczyniaki rubinowe liczne (do 20 drobnych zmian) do 1000 PLN
Naczynka i/lub rumień na nosie 450 PLN
Naczynka i/lub rumień na policzkach 500 – 600 PLN
Naczynka i/lub rumień na nosie i policzkach 700 PLN
Naczynka i/lub rumień na całej twarzy 900 PLN
twarz + szyja + dekolt1000 PLN
twarz + szyja 900 PLN
twarz 700 PLN
okolica oczu 400 PLN
szyja 400 PLN
dekolt 400 PLN
dłonie 400 PLN

Część ciała1 zabieg6 zabiegów

Pachy200 PLN1000 PLN
Łydki + kolana350 PLN1750 PLN
Uda350 PLN1750 PLN
Całe nogi500 PLN2500 PLN
Bikini głębokie300 PLN1500 PLN
Bikini płytkie250 PLN1250 PLN
Przedramiona250 PLN1250 PLN
Ręce450 PLN2250 PLN
Plecy400 PLN2000 PLN
Tors300 PLN1500 PLN
Wąsik100 PLN500 PLN
Broda200 PLN1000 PLN
Cała twarz350 PLN1750 PLN
Remodeling blizn 30 minutod 300 PLN
Resurfacing twarzy 30 minut1000 PLN
Redukcja zmarszczek szyi 30 minut600 PLN
Redukcja zmarszczek twarz + szyja 40 minut1500 PLN
Rozstępy mały obszar 30 minut500 PLN
Rozstępy duży obszar 30 minut600 PLN
Scroll to Top