Opalanie natryskowe dla zdrowej i pięknej skóry

Opublikowano

Szybki dostęp

Opalanie natryskowe dla zdrowej i pięknej skóry

Wiele osób utożsamia okres letni z piękną, złocistą opalenizną. Jednak, aby ją uzyskać, trzeba spędzić na słońcu dużą ilość czasu, co zdecydowanie nie sprzyja utrzymaniu naszej skóry w zdrowej kondycji. Promieniowanie słoneczne potrafi wyrządzić wiele szkód, takich jak poparzenia, przebarwienia, pojawienie się zmian skórnych, przyspieszenie procesu starzenia się skóry.

Dodatkowo często zdarza się, że w wyniku nadmiernego opalania, skóra zaczyna się łuszczyć, powodując nieestetyczne plamy na ciele, co nie stanowi idealnej pamiątki z wakacyjnego słońca.

Inną metodą opalania jest korzystanie z solarium, które pomimo szybszych efektów niż opalanie się na słońcu- jest bardzo szkodliwe dla skóry.

Jak zatem uzyskać piękny, naturalny kolor opalenizny bez nadmiernej ekspozycji na promieniowanie UVA? Dzięki opalaniu natryskowemu ! Nada ono skórze zdrowej opalenizny, jest odpowiednie zarówno dla ciemnej, jak i jasnej karnacji, a uzyskana opalenizna utrzymuje się dłużej, niż w przypadku drogeryjnych samoopalaczy.

Na czym polega opalanie natryskowe?

Opalanie natryskowe należy do bezpiecznych metod opalania. Zapewnia naturalny odcień opalenizny, bez smug. Opalanie natryskowe to profesjonalny zabieg opalania, który polega na nanoszeniu na skórę płynu opalającego przy użyciu specjalnego urządzenia. Preparat ten zawiera substancje brązujące, które reagują z keratyną zawartą w skórze i nadają jej odcień opalenizny.

Proces opalania natryskowego może odbyć się w specjalistycznym gabinecie, bądź w Twoim domu, w zależności od oferowanych usług. Przed zabiegiem otrzymasz jednorazową bieliznę, czepek oraz samoprzylepne podkładki pod stopy. Opalanie trwa zazwyczaj około 15-30 minut, w zależności od rozmiaru obszaru, na który ma zostać zaaplikowany preparat opalający.

Kiedy spodziewać się efektów opalenizny?

Po zastosowaniu mgiełki opalającej, efekty opalania natryskowego widoczne są niemalże od ręki. Po zmyciu koloru wstępnego, odcień opalenizny będzie jaśniejszy o około 30%, następnie utrzyma się na skórze przez okres 7 – 10 dni.

Kolor skóry po przeprowadzeniu opalania natryskowego będzie bardzo naturalny, nada jej świetlistości i zdrowego wyglądu. Opalanie metodą natryskową daje natychmiastowy efekt, dzięki czemu będziesz mogła się cieszyć wspaniałym odcieniem skóry.

Jak przygotować skórę do zabiegu opalania natryskowego?

Przed opalaniem natryskowym warto dokładnie dopytać specjalistki o to, jak powinno wyglądać odpowiednie przygotowanie skóry. Ma to bowiem kluczowy wpływ na efekty opalania. Co zatem powinnaś zrobić, aby pomóc efektowi brązowienia skóry?

  1. Na tydzień przed zabiegiem zalecana jest wstrzemięźliwość, jeśli chodzi o produkty opalające. Nie stosuj żadnych samoopalaczy, balsamów czy olejków brązujących.
  2. Na 14 dni przed opalaniem natryskowym nie należy wykonywać żadnych inwazyjnych zabiegów kosmetologicznych, takich jak mikrodermabrazja czy kuracje kwasami.
  3. Depilacja woskiem lub laserowa powinna odbyć się na 5 – 7 dni przed zabiegiem. Golenie maszynką co najmniej 24 – 48 godzin przed opalaniem natryskowym.
  4. Dzień przed zabiegiem dobrze jest wykonać peeling całego ciała oraz twarzy. Należy zwrócić uwagę na to, aby w składzie kosmetyku nie było żadnych olejków, idealnym rozwiązaniem będzie wykonanie peelingu za pomocą specjalnej rękawicy bądź naturalnego peelingu z kawy z dodatkiem delikatnego płynu do higieny intymnej.
  5. Przed opalaniem natryskowym koniecznie należy wziąć prysznic, dokładnie oczyścić twarz z makijażu, wszelkiego rodzaju balsamów, olejków i innych kosmetyków. Jest to bardzo ważne, ponieważ mogą one wchodzić w reakcję z jakimś składnikiem substancji opalającej i w rezultacie osłabić efekt.
  6. Kluczową wskazówką jest także nawilżanie skóry balsamem lub innym kosmetykiem, na kilka dni przed zabiegiem.Jak postępować po zabiegu opalania natryskowego?Skóra opalana natryskowo będzie wymagała od Ciebie odpowiedniej pielęgnacji, przede wszystkim po to, abyś mogła jak najdłużej cieszyć się z efektów ciemniejszego odcienia skóry.Tuż po zabiegu opalania natryskowego, załóż na siebie ciemne, luźne ubranie, z długimi rękawami i nogawkami. Jest to wskazane ze względu na to, że dzięki temu skóra nie będzie się o siebie ocierać. Jeśli możesz, zrezygnuj z biustonosza. Dodatkowo pamiętaj, że do pierwszej kąpieli powinnaś unikać kontaktu z wodą, a także z gorącymi napojami, ponieważ para może usunąć z okolic twarzy opaleniznę. Podczas pierwszego prysznica postaw na delikatny żel myjący lub samą wodę.

Efekt ciemniejszego odcienia skóry możesz utrzymać dzięki odpowiedniej pielęgnacji. Po zabiegu opalania zaleca się stosowania wyłącznie nawilżających kosmetyków, bez olejków w składzie. Przy używaniu wszelkiego rodzaju olejków, maseł, ciężkich balsamów, schodzi opalenizna, w dodatku nierównomiernie. Po około 5 dniach od zabiegu opalania natryskowego, możesz złuszczyć skórę peelingiem, co ułatwi równomierne zanikanie opalenizny. Dodatkowo może to być krok, aby przygotować swoją skórę do kolejnej aplikacji.

Unikaj kąpieli w basenie, korzystania z sauny, a bezpośrednio po zabiegu – czynności wzmagających pocenie się.

Dzięki odpowiedniej pielęgnacji i uprzednim przygotowaniu skóry, opalenizna natryskowa utrzyma się dłużej. Aby podkreślić piękny wygląd swojej skóry, możesz zdecydować się na zabiegi nawilżające skórę.

Opalanie natryskowe – przeciwwskazania

Opalanie natryskowe uznawane jest za bezpieczny zabieg, przede wszystkim dlatego, że w jego trakcie, skóra nie ma styczności ze szkodliwym promieniowaniem słonecznym. Ważny jest fakt, że proces brązowienia ma miejsce tylko w obrębie zewnętrznej warstwy skóry, czyli naskórka, który najszybciej się odnawia.

Jednak jak przy każdym zabiegu kosmetycznym, tutaj również należy wymienić kilka przeciwwskazań do wykonania opalania natryskowego:

  • choroby skóry
  • świeżo wykonany tatuaż
  • alergie skórne
  • otwarte rany, podrażniona skóra
  • nadmierna potliwość
  • schodząca po opalaniu skóraPrzed zabiegiem należy poinformować specjalistkę o ewentualnych przypadłościach, które mogą okazać się przeciwwskazaniem.

Zalety opalania natryskowego

Zalety opalania natryskowego zdecydowanie przekonują do tego, aby wybrać właśnie taki sposób na uzyskanie efektu ciemniejszej skóry. Przede wszystkim szybkość i precyzja – w bardzo krótkim czasie otrzymujemy piękną i równomierną opaleniznę. Skóra po opalaniu natryskowym nie wydziela nieprzyjemnego zapachu, jak ma to miejsce w przypadku stosowania samoopalaczy. Dodatkowo po zastosowaniu na ciało mgiełki opalającej, możemy mieć pewność, że nie narażamy się na mocne promieniowanie UVA. Widocznej opalenizny możemy się spodziewać od razu, w dodatku długo utrzymuje się ona na skórze, w porównaniu do drogeryjnych produktów brązujących, a przy zachowaniu zasad odpowiedniej pielęgnacji, barwnik schodzi równomiernie. Najważniejszą zasadą jest nawilżanie skóry.

Opalanie natryskowe w przygotowaniu skóry na lato i nie tylko

Przed nadchodzącym latem warto rozważyć opalanie natryskowe zamiast wizyt w solarium. Zyska na tym Twoja skóra i Ty sama. Jednak usługa opalania natryskowego nie jest dedykowana wyłącznie na okres letni. Jeśli lubisz rozświetlony, naturalny kolor opalenizny, opalanie natryskowe jest idealną opcją dla Twojego dobrego samopoczucia przez cały rok.

Scroll to Top